Najpopularniejsze

  • 27 kwietnia 2024
  • 5 maja 2024
  • wyświetleń: 2690

[FOTO] Bielskie Centrum Badań Klinicznych zainaugurowało swoją działalność

W piątek 26 kwietnia na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej zainaugurowało swoją działalność Bielskie Centrum Badań Klinicznych, Grupa American Heart of Poland. To wspólna inicjatywa BCO-SM oraz Grupy American Heart of Poland, w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Otwarcie Bielskiego Centrum Badań Klinicznych · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Grupa American Heart of Poland dysponuje wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu badań klinicznych. - Dziś ruszamy w nową drogę, ale z doświadczeniem w badaniach klinicznych i przedklinicznych Centrum Badawczo-Rozwojowego. Przynosimy nasze doświadczenie i wkładamy je w mury Beskidzkiego Centrum Onkologii - powiedział dr n. med. Paweł Kaźmierczak, członek zarządu i dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland.

O zaletach prowadzenia badań klinicznych w szpitalu publicznym oraz o współpracy z Grupą American Heart of Poland mówił dr n. med. Piotr Zdunek, dyrektor BCO-SM. - Taka forma partnerstwa jest optymalnym rozwiązaniem dla procesu leczenia, a tym samym dla pacjentów - podkreślił.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.