Najpopularniejsze

  • 29 kwietnia 2024
  • 17 czerwca 2024
  • wyświetleń: 3751

[FOTO] U stóp Koziej Góry trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Za nami:

W ten weekend Bielsko-Biała jest areną historycznych Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście i od początku zapowiadało się niezwykle emocjonująco!

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim na Koziej Górze - 14.06.2024 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Nie tak dawno obchodziliśmy wielkie święto sportów grawitacyjnych, mowa tu o pucharze świata WHOOP UCI Mountain Bike World Series. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym artykule: bielsko.info.

Organizatorem kolejnej imprezy rowerowej jest Uniwersytet Bielsko-Bialski, a do rywalizacji na wymagających trasach Enduro Trails, pomiędzy Szyndzielnią a Kozią Górą, zgłosiło się blisko 200 zawodniczek i zawodników z 50 uczelni wyższych z całej Polski.

Są wśród nich zawodnicy powoływani do Kadry Narodowej, w tym uczestnicy zakończonych kilka dni temu Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie - Piotr Kryński (brązowy medalista w XCE) oraz Kinga Żur.

Imprezie towarzyszą stoiska i bezpłatne atrakcje dla odwiedzających, przygotowane przez: Decathlon Bielsko-Biała, salon samochodowy KIA Skoda Korczyk, Yamaha eBikes (rowery testowe) i Bootfitting Center.

Starty odbywają się będą na bielskich Błoniach.

Harmonogram zawodów15 czerwca 2024 (sobota)

  • 10:00 - start wyścigu B mężczyzn,
  • 12:00 - start wyścigu kobiet,
  • 14:00 - start wyścig A mężczyzn,
  • 16:00 - dekoracja zwycięzców.


Informacje o utrudnieniach na trasach "Enduro Trails"W związku z organizacją mistrzostw, w dniach 13-15 czerwca wyłączone są z użytkowania następujące odcinki tras i ścieżek w okolicy Błoni: początkowe fragmenty trasy "Daglezjowy" i "Stefanka", końcowe fragmenty tras "Stary Zielony" i "DH+", fragmenty szlaków zielonego i czerwonego w najbliższym otoczeniu Błoni.

W Bielsku-Białej odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim
fot. Materiały organizatorów

mp, Zac / bielsko.info

źródło: Uniwersytet Bielsko-Bialski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.