Najpopularniejsze

  • 9 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 826

Sukcesy bielskich uczennic. Startowały na olimpiadzie Politechniki Łódzkiej

Na ogólnopolskiej olimpiadzie organizowanej przez Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej sukcesy odniosły uczennice Bielskiej Szkoły Przemysłowej.

Sukcesy uczennic Bielskiej Szkoły Przemysłowej na olimpiadzie organizowanej przez Politechnikę Łódzką · fot. Bielska Szkoła Przemysłowa


Pierwsze miejsce zajęła Ewa Dulewska z piątej klasy, a finalistkami zostały Oliwia Głowicja (klasa czwarta), Patrycja Kruźlak i Karolina Boryś (klasa trzecia), a także Martyna Pilarz i Marharyta Tiunova (klasa druga).

Start w olimpiadzie stanowi nie lada wyzwanie dla uczniów z uwagi na wysoki poziom - obowiązujący materiał to nie tylko wiedza z przedmiotów zawodowych nauczanych w klasie od 1 do 5, ale również zagadnienia wykładane na studiach technicznych.

Laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego i otrzymują oceny celujące z przedmiotów zawodowych. Olimpiada stwarza uczestnikom możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami, talentem i wiedzą teoretyczną z zakresu projektowania, tkanin, kroju i produkcji odzieży.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.