Najpopularniejsze

  • 28 marca 2024
  • 29 marca 2024
  • wyświetleń: 20676

Nie żyje twórca bielskiego Muzeum Literatury. Zginął w pożarze na os. Beskidzkim

W środę (27 marca) po godzinie 22:00 doszło do pożaru w bloku na ul. Andrychowskiej na Osiedlu Beskidzkim. Ranna została 60-letnia kobieta, niestety nie udało się uratować jej 72-letniego męża - Tadeusza Modrzejewskiego, twórcy Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białej.

Nie żyje Tadeusz Modrzejewski, twórca Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białej. Zginął w pożarze
Nie żyje Tadeusz Modrzejewski, twórca Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białej. Zginął w pożarze · fot. facebook.com/jaroslawklimaszewski.bb


Pożar wybuchł w mieszkaniu na 9 piętrze budynku. Po przyjeździe na miejsce strażacy znaleźli 60-letnią nieprzytomną kobietę, która leżała w drzwiach do lokalu - na szczęście po ewakuowaniu jej na świeże powietrze odzyskała przytomność i poinformowała służby o tym, że w środku znajduje się jej 72-letni mąż. Gdy go odnaleziono, nie miał oznak życia - został przekazany pogotowiu i zabrany do szpitala, jednak niestety mimo reanimacji nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych.

Co więcej, w trakcie działań źle się poczuł także jeden z policjantów uczestniczących w akcji. Po przebadaniu jednak nie wymagał obserwacji w szpitalu.

W mieszkaniu spłonęło wyposażenie kuchni i przedpokoju, zniszczeniu uległo wyposażenie dwóch pozostałych pokoi oraz korytarza. Straty oszacowano na 300 tys. zł.

Pożar na osiedlu Beskidzkim - 27.03.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


Zmarłego pożegnał prezydent Jarosław Klimaszewski. - Znany wszystkim mieszkańcom Bielska-Białej twórca Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta przy ul. Pankiewicza wniósł duży wkład w dziedzictwo kulturowe miasta, przepisując ręcznie i ilustrując klasyczne dzieła literatury polskiej, na czele z twórczością noblisty, autora Chłopów. To duży cios dla naszej społeczności, tym bardziej że już wkrótce muzeum miało przejść gruntowny remont, stać się placówką pod auspicjami Książnicy Beskidzkiej, a sam tragicznie zmarły miałby otaczać pieczą swoje dzieła, spotykać się z grupami odwiedzających i opowiadać o swojej pasji i dziele życia - napisał włodarz miasta w mediach społecznościowych.

kr / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.