Najpopularniejsze

  • 1 lutego 2024
  • 6 lutego 2024
  • wyświetleń: 15040

Znamy zakres prac na stadionie miejskim. Łączny koszt prawie 2 500 000 złotych

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyzna kwotę 1 161 100 złotych na przebudowę stadionu oraz modernizację oświetlenia obiektu przy ul. Tadeusza Rychlińskiego w Bielsku-Białej. Jak się dowiedzieliśmy, drugie tyle przeznaczy na inwestycję Miasto Bielsko-Biała, a prace mają się zakończyć w październiku tego roku.

podbeskidzie, stadion miejski
fot. bielsko.info


Sześć podmiotów z ministerialnymi pieniędzmiDecyzję o dofinansowaniu podjął minister Sławomir Nitras wobec sześciu podmiotów w całym kraju: oprócz Bielska-Białej są to Widzew Trainig Center, Gmina Sosnowiec, Miasto Chorzów, MKS Miedź Legnica oraz Miasto Opole.

- Akademie Piłkarskie stanowią pierwszy i podstawowy etap rozwoju kariery młodych piłarek i piłkarzy. Boiska, hale i inne obiekty w całej Polsce pomagają upowszechniać sport, aby trening w profesjonalnych warunkach był dostępny dla każdego. Odpowiednia rozbudowa całego systemu pozwoli również na rozwój sportowych talentów i ich dalsze szkolenie - wyjaśnia Nitras.

Jakie zmiany na stadionie Podbeskidzia?Jak informuje nasz portal Ministerstwo Sportu i Turystyki, o dofinansowanie wnioskowało Miasto Bielsko-Biała.

Zakres prac obejmuje modernizację monitoringu oraz oświetlenia boiska i trybun, a także wykonanie przy boisku dodatkowego pola do rozgrzewki i treningu o nawierzchni syntetycznej. Ma ono mieć szerokość około 5 metrów i znajdować się od strony trybuny zachodniej.

Inwestycja ma się zakończyć do końca października br. Miasto nie wskazywało we wniosku, że prace będą ingerować w rozgrywki piłkarskie Fortuna I Ligi.

- Zgodnie z wnioskiem ze zmodernizowanego boiska korzystać będą mogły drużyny z 10 miejscowych klubów i szkółek szkolących łącznie 1400 zawodników (w tym TS Podbeskidzie i BBTS w liczbie około 380 zawodników) - informuje Biuro Komunikacji MSiT.

Z stadionu młodzież korzystać nie będzieJak słyszymy w Bielsko-Bialskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, które jest operatorem stadionu, ministerialne fundusze pochodzą z tego samego programu, z którego środki sfinansowały przebudowę boiska w Wapienicy. Jest on przeznaczony dla klubów piłkarskich występujących w Ekstraklasie i I Lidze i służy modernizacji infrastruktury sportowej - służącej zarówno drużynom piłkarskim, jak i szkoleniu.

BBOSiR-owi zależy przede wszystkim na wymianie oświetlenia na stadionie na energooszczędne. Wniosek o przyznanie pieniędzy z ministerstwa został złożony w czerwcu ubiegłego roku (fundusze te obejmą około 50% prac), a miasto zabezpieczyło w budżecie kolejne 1,2 miliona złotych.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.