Reklama

Najpopularniejsze

  • 23 września 2023
  • 26 września 2023
  • wyświetleń: 32615

[WIDEO, FOTO] Premier z wizytą w Bielsku-Białej. Szef rządu spotkał się z seniorami

Dzisiaj (sobota 23 września) premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Bielska-Białej. Szef rządu spotkał się z seniorami.

Wizyta premiera Mateusz Morawieckiego w Bielsku-Białej - 23.09.2023 · fot. Marcin Kaproń / MFiPR


Miejscem spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z seniorami w Bielsku-Białej był jeden z lokali przy ulicy Głębokiej.

- Rząd przypomniał o tym komu zawdzięczamy dzisiejszą ojczyznę - tym dłoniom pań i panów, którzy tutaj ze mną są i w całej Polsce. Przypomniał o faktycznej etymologii słowa emeryt - to jest zasłużony, a więc emeryci jako ci najbardziej zasłużeni seniorzy, jako najbardziej zasłużeni dla polskiego społeczeństwa - mówił szef rządu.

- Ci seniorzy tutaj są naprawdę szczęśliwi, dlatego my wiemy jak ważne to jest, aby powstawały takie miejsca. Tym bardziej doceniają takie spotkania, aktywności jak te i naszą politykę senioralną - dodawał Morawiecki.W spotkaniu wzięli także udział m.in. ministrowie Grzegorz Puda i Stanisław Szwed, wicewojewoda Jan Chrząszcz, europoseł Izabela Kloc oraz posłowie Przemysław Drabek i Grzegorz Gaża.

Szef rządu przebywał także dzisiaj z krótką wizytą w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie wziął udział w poświęceniu i przekazaniu pojazdu w tamtejszej OSP Lipowiec. Więcej na ten temat pisze portal czecho.pl w artykule "Mateusz Morawiecki w Czechowicach-Dziedzicach. Premier na uroczystości w OSP Lipowiec".

Premier Mateusz Morawiecki na uroczystości w OSP Lipowiec - 23.09.2023 · fot. mp / bielsko.info

mp / bielsko.info

źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.