Reklama

Najpopularniejsze

  • 15 września 2023
  • wyświetleń: 20519

[FOTO] Na Trzech Lipkach modlili się za Bielsko-Białą. Wśród nich minister i prezydent

Kolejny raz bielszczanie z kapłanami modlili się na wzgórzu Trzy Lipki za swoje miasto. Uczestnicy Mszy św. polowej pod 40-metrowym krzyżem, z przedstawicielami władz miejskich, samorządowych i instytucji społecznych, w Święto Podwyższenia Krzyża, 14 września 2023 r., dziękowali za otrzymane łaski i prosili o błogosławieństwo Boże.

Święto Podwyższenia Krzyża na Trzech Lipkach - 14.09.2023 · fot. Ks. Piotr Bączek; Marcin Kaproń


Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył dziekan starobielski ks. prałat Stanisław Wawrzyńczyk. Gospodarz miejsca ks. Zygmunt Siemianowski powitał m.in. prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego i bielskich radnych, wicestarostę Andrzeja Kamińskiego, posła i ministra Grzegorza Pudę oraz przedstawicieli miejskich instytucji.

Modlitwy za miasto i jego mieszkańców odbywają się w tym górującym nad Bielskiem-Białą miejscu już od ponad 20 lat. Jubileuszowy 40-metrowy stalowy krzyż, przypominający pastorał Jana Pawła II, stanął na bielskim wzgórzu w 2001 roku. To jedno z najpiękniejszych miejsc Bielska-Białej. Docierają tu liczne procesje i sprawowane są Msze św. Przychodzi tu też wielu turystów, by podziwiać niezwykłą panoramę miasta i Beskidów.

mp / bielsko.info

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.