Reklama

Najpopularniejsze

  • 17 września 2023
  • 18 września 2023
  • wyświetleń: 15915

[FOTO] Koparki wjechały na stok Skrzycznego. Ruszyła rozbudowa ośrodka narciarskiego

Na Skrzycznem ruszyły już pełną parą szeroko zakrojone prace związane z rozbudową ośrodka narciarskiego, należącego do COS-OPO w Szczyrku. Obecnie realizowane inwestycje mają znacząco poprawić warunki pod kątem zbliżającego się sezonu zimowego.

Koparki wjechały na stok Skrzycznego. Ruszyła rozbudowa ośrodka narciarskiego · fot. COS OPO Szczyrk


Przypomnijmy, na Skrzycznem powstaje nowa kolej kanapowa z siedziskami sześcioosobowymi. Wyciąg będzie miał długość 1150 metrów i ma poruszać się z maksymalną prędkością pięciu metrów na sekundę. Będzie mógł przewieźć tysiąc osiemset osób w ciągu godziny.

Z kolei nowy wyciąg orczykowy będzie miał długość 450 metrów i zdolność do przewiezienia na górę 790 osób w ciągu godziny. Przetarg na inwestycje na Skrzycznem zostanie rozstrzygnięty za dwa tygodnie. Trasa narciarska na Skrzycznem będzie miała długość 1150 metrów i różnicę poziomów wynoszącą 300 metrów. Trasa ma homologację FIS w slalomie gigancie i slalomie.

Jak stwierdza COS OPO Szczyrk, inwestycja "bez wątpienia przyczyni się do jakości korzystania z bazy ośrodka".

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.