Reklama

Najpopularniejsze

  • 15 czerwca 2023
  • 27 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 42226

[FOTO] Tłumy i moc na Błoniach. Za nami koncert Grubsona na zakończenie wakacyjnego cyklu

Jedno miasto, cztery sceny - pod takim hasłem odbywały się tegoroczne letnie koncerty plenerowe w Bielsku-Białej. Ostatnim z wydarzeniem był koncert Grubsona na Błoniach.

Koncert Grubsona na Błoniach - 26.08.2023 · fot. Lucek Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Sobotni koncert Grubsona był zapewne wielką atrakcją dla fanów hip-hopu, nic zatem dziwnego, że przed sceną zebrały się prawdziwe tłumy bielszczan! - To nie była cisza przed burzą! To była burza!
To po prostu był Grubson na Błoniach na zakończenie "Dumni z BB -Jedno Miasto Cztery Sceny". Godne zakończenie! Szacun! Dzięki!
- podsumowało występ Bielskie Centrum Kultury.

Dumni z BB: koncert De Mono w Bielsku-Białej - 21.07.2023 · fot. Lucek Cykarski / BCK


Miłośników muzyki organizatorzy zapraszali w każdy piątek o godzinie 20.30 w okolice sceny Central Park w Parku Słowackiego (przy BCK). Właśnie tam, w kolejne lipcowe piątki wystąpili: Katarzyna Groniec, Nocna Zmiana Bluesa i De Mono. Ostatni lipcowy koncert da Orkiestra na Dużym Rowerze. W sierpniu w Parku zagościli Mika Urbaniak, Beata Przybytek, RAZ DWA TRZY, oraz Envi/Ekipa.

Dumni z BB: koncert De Mono przy BCK - 21.07.2023 · fot. Adam Bijok


Sobotnie koncerty zaplanowane były w trzech - a właściwie czterech - różnych miejscach. Czterech, bo zaczęliśmy od wielkiego koncertu na placu Ratuszowym. 1 lipca wystąpił zespół BAJM, który od czasu pamiętnego "Piechotą do lata" wylansował mnóstwo przebojów, słuchanych przez kolejne pokolenia fanów.

Koncerty "Dumni z BB" - BAJM - 1.07.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Cykl wakacyjnych koncertów na Rynku rozpoczął się od międzykulturowego projektu pod nazwą Od Jana do Ivana, potem odbyły: się impreza kubańska z grupą Cumbancheros. Za nami kultowe spotkanie bielskich artystów - GraMY DoBBro - więcej o tym wydarzeniu portal bielsko.info pisze w tym artykule. W sierpniu czekała nas Impreza włoska - klasyka operetki oraz koncert Nity.

Dumni z BB: koncert zespołu Raz Dwa Trzy w Parku Słowackiego - 18.08.2023 · fot. Bielskie Centrum Kultury


Na koncerty zaprosiła również Galeria SFERA, gdzie w ramach Letniej Sceny Sfery spotkamliśmy się dwukrotnie. W lipcu wystąpił młody, ale już bardzo popularny popowy artysta - Michał Szczygieł (znany z piosenek Adrenalina i Spontan), a w sierpniu Jose Torres, muzyk pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, jego koncertom zawsze towarzyszą imprezy taneczne w rytmie latino.

Wstęp na wszystkie wydarzenia był wolny.

ar, BM, mp, fabi / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.