bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 20 lutego 2023
  • 21 lutego 2023
  • wyświetleń: 7423

Szczyrk: powstaną wyciąg i nowa trasa. Inwestycje za 15 000 000 zł

Podniesienie atrakcyjności ośrodka narciarskiego na Skrzycznem oraz stworzenie zupełnie nowego miejsca przyjaznego rodzinom - niebawem ruszą kolejne inwestycje realizowane przez Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Reklama

Skrzyczne
Skrzyczne · fot. COS OPO Szczyrk


To zupełna nowość na terenie całorocznego ośrodka Skrzyczne COS. Gdy tylko aura będzie ku temu sprzyjająca rozpocznie się budowa placu zabaw dla dzieci, który zlokalizowany zostanie na Jaworzynie w rejonie peronu numer 2. Nie będzie to plac zwyczajny. Wymiarami około 3x6 metrów, ale także kształtem nawiąże do ratraka, idealnie komponując się tym samym z krajobrazem doskonale w górach znanym. Dzięki tej inwestycji dzieci korzystać będą mogły już nadchodzącego lata z komfortowej i atrakcyjnej przestrzeni, zawierającej choćby zjeżdżalnie czy ściankę wspinaczkową.

Co istotne, plac zostanie zamontowany we wspomnianej lokalizacji na stałe. Nie będzie stanowił jednocześnie żadnego utrudnienia logistycznego dla narciarzy, nawet w okresie największego obłożenia ośrodka.

- Stworzenie placu zabaw to tylko jeden z etapów poprawy atrakcyjności z myślą o rodzinach. Chcemy, aby Jaworzyna i Skrzyczne kojarzyły się nie tylko jako świetny kierunek dla zwolenników zimowych aktywności, ale i miejsce przyjazne dla spędzania wolnego czasu przez turystów czy mieszkańców Szczyrku - zauważa Tomasz Laszczak, dyrektor COS-OPO w Szczyrku, realizującego zadanie ze środków własnych.

Plac zabaw, który powstanie na Jaworzynie
Plac zabaw, który powstanie na Jaworzynie · fot. COS OPO Szczyrk


Sporo zmieni się także w perspektywie sezonu zimowego. Wśród inwestycji już potwierdzonych na najbliższe miesiące - opiewających na łączną kwotę 15 mln zł pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki - jest przebudowa infrastruktury w okolicy stacji pośredniej Jaworzyna.

Powstanie tu 2-osobowy wyciąg orczykowy o przepustowości 900 osób na godzinę. Przygotowana zostanie również nowa trasa o długości 400 m i szerokości sięgającej nawet 60 m. Trasa wyposażona będzie w automatyczny i wydajny system naśnieżania, co umożliwi wcześniejsze rozpoczęcie sezonu.

COS-OPO w Szczyrku ruszy niebawem z poszerzeniem górnej części trasy Ondraszek, aby w całości uzyskała nowy profil i odpowiednio komfortową szerokość. I w tym przypadku uwzględniono montaż systemu naśnieżania. Kolejna z inwestycji to istotne poszerzenie trasy łączącej Halę Jaworzyna z Dolinami. - Wszystko to wpisuje się w systematyczne podnoszenie atrakcyjności naszego ośrodka - podkreśla dyrektor Laszczak.

mp / bielsko.info

źródło: COS OPO Szczyrk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.