bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 26 października 2022
  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 5180

Weekend pełen emocji. Cugowski, Meek i Vito Bambino w Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów wystąpił w sobotę w Cavatina Hall. W niedzielę zagrał Vito Bambino - "Meek Oh Why?". To była prawdziwie muzyczna uczta na wyciągnięcie ręki i to dosłownie. Vito Bambino porwał publiczność swoim humorem i charyzmą. Wykupione miejsce siedzące nie miało znaczenia. Tysięczna publiczność opuściła swoje miejsca siedzące i dała się porwać muzyce. Zaplanowany na 50min koncert Mateusza Dopieralskiego z zespołem trwał blisko dwie godziny i nikt nie chciał kończyć. To wydarzenie z pewnością przejdzie do historii Cavatina Hall i na długo pozostanie w pamięci bielskiej publiczności.

Reklama

Vito Bambino w Cavatina Hall - 30.10.2022 · fot. Bartłomiej Sidorczuk / bielsko.info


W niedzielę, 30 października o godzinie 18.00, w sali głównej Cavatiny, wystąpił Vito Bambino w koncercie "Meek Oh Why?". Różnorodność i multikulturowość - te słowa najlepiej określają Vito Bambino.

Muzyk, który od lat mieszka w niemieckim Leverkusen, a urodził się w 1988 roku w Katowicach jako Mateusz Dopieralski. W Niemczech znalazł się w wieku dwóch lat, gdy rodzice postanowili poszukać lepszego życia na Zachodzie. Mieszka tam do dziś, choć mówi o sobie nie „Niemiec”, „Polak”, „Ślązak”, lecz „Europejczyk”. I mówi to z dumą.

Mateusz Dopieralski aka Vito Bambino stworzył materiał, w którym jak w lustrze odbija się jego muzyczne DNA. Jeśli dobrze wsłuchamy się w zawarte na płycie piosenki, usłyszymy przeróżne elementy, jakie składają się na to różnorodne stylistycznie dzieło. Jedno z tych odbić zaprowadzi nas aż do czasów „Placu zabaw”, czyli drugiego materiału Bitaminy, czyli producenckiego tria, które wraz z Mateuszem tworzą Piotr Sibiński i Amar Ziembiński. Do spowitych melancholią czasów beztroskich wakacji, pitej hektolitrami lemoniady i ciągłego wrażenia, że wszystko jeszcze przed nami, a lato nigdy się nie kończy. Czas jednak biegnie nieubłaganie. Zmienia się spojrzenie na życie, priorytety. Zaczyna się dorosłe życie.

Na „Poczekalni” Vito Bambino zawarł piosenki, które odbijają ten okres jego życia. Czasy, gdy powstawał album „Kawalerka” Bitaminy. Kiedy młodość jeszcze ostatecznie nie wywietrzała z głowy, podobnie pragnienie wolności, ale trzeba już się zmierzyć z zadaniami dorosłych, jak wizyty w urzędach, czy odpowiadanie na urzędowe pisma. Dorosłość w końcu nadchodzi w pełnym wymiarze. Przygody z dzieciństwa i lat młodości stają się przyjemnymi wspomnieniami, część przyjaciół znika z bliskiego kręgu. Mamy wciąż niezrealizowane marzenia, ale i coraz więcej obowiązków. Czy więc musimy rezygnować?

Vito Bambino i jego „Poczekalnia” są dowodem na to, że odpowiedź na to pytanie nie może być negatywne. Bo życie czasami niespodziewanie podsuwa nowe możliwości, które warto wykorzystać. Artysta został wywołany przez życie do odpowiedzi i udzielił jej w postaci prawdziwych, szczerych piosenek o tym, co ważne. Miłości, przyjaźni, radości i innych.

Meek w Cavatina Hall - 30.10.2022 · fot. Bartłomiej Sidorczuk / bielsko.info


Meek czyli Mikołaj Kubicki to autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej. Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (self- publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności.

Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son. W warstwie muzycznej obecne są zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość. 11 marca 2022 roku artysta odsłania przed publicznością czwarty studyjny album zatytułowany “Offline”.

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze - 29.10.2022 · fot. Marek Ogrodzki / bielsko.info


Z kolei w sobotę, 29 października o godzinie 19.00 także w sali głównej Cavatina Hall rozpoczął się koncert Krzysztofa Cugowskiego i Zespołu Mistrzów. Sala wypełniona po brzegi współgrała z artystą w najbardziej znanych kawałkach. Niepowtarzalny głos i wyjątkowa charyzma - właśnie te cechy wyróżniają Krzysztofa Cugowskiego. Muzyk gra dla publiczności już 50 lat i wciąż ma apetyt na więcej. Wraz z nową trasą koncertową zapowiada kolejne utwory, które stworzył wspólnie z Zespołem Mistrzów.

50. jubileusz pracy artystycznej Krzysztof Cugowski uczcił krążkiem „50/70. Moje najważniejsze”. Podczas nowej trasy koncertowej publiczność może liczyć na pasjonującą muzyczną podróż przez pięć dekad. Koncerty pełne wielkich i niezapomnianych hitów w nowych, ciekawych aranżacjach, do tego okraszonych najwyższej klasy rockowymi brzmieniami.

Każdy występ Krzysztofa Cugowskiego to prawdziwa muzyczna uczta. Artysta do solowego projektu zaprosił grupę wybitnych muzyków - Zespół Mistrzów.

Bilety na najbliższe koncerty w Cavatina Hall można zakupić tutaj.

mp, sid, mo / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj