bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 października 2022
  • wyświetleń: 2277

Urzędników w Ratuszu nie zabraknie. Otrzymają podwyżki

Pracowników Urzędu Miejskiego ubyło, ale nie na tyle, by praca Ratusza została sparaliżowana. Władze miasta zapowiadają także wprowadzenie podwyżek dla urzędników miejskich.

Reklama

ratusz, urząd miejski, plac ratuszowy 6
Urzędników w Ratuszu nie zabraknie. Otrzymają podwyżki · fot. UM Bielsko-Biała


Bielscy radni z klubu Niezależni.BB zwrócili się do władz miasta z zapytaniem w sprawie wynagrodzeń oraz polityki kadrowej w Urzędzie Miejskim.

- Czy planowane są podwyżki pensji ze względu na postępującą inflację oraz sytuację makroekonomiczną? Czy został opracowany plan motywacji wykwalifikowanych pracowników, który zmniejszy ryzyko ich odejścia z pracy, przy tak słabym poziomie wynagrodzeń? Ile w trakcie obecnej kadencji wypowiedziano umów o pracę i co było tego powodem? - dopytywali rajcy.

A odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że "z uwagi na sytuację makroekonomiczną oraz postępującą inflację w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej planowana jest podwyżka płac".

- Do chwili obecnej nie odnotowano odejścia z pracy takiej liczby wykwalifikowanych pracowników, które wzbudzałyby niepokój - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.