bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 października 2022
  • wyświetleń: 2607

[FOTO] 5000 studentów ATH rozpoczęło nowy rok akademicki

Rektor i Senat Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz studenci i pracownicy uczelni 5 października uroczyście zainaugurowali rok akademicki 2022/2023. W uroczystości liczny udział wzięli przedstawiciele środowiska akademickiego, regionalnego biznesu oraz samorządu lokalnego wszystkich szczebli. Władze Bielska-Białej reprezentowali prezydent Jarosław Klimaszewski wraz z zastępcą prezydenta Adamem Ruśniakiem.

Reklama

Inauguracja roku akademicznego na Akademii Techniczno-Humanistycznej - 5.10.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


W inauguracyjnym przemówieniu rektor ATH dr. hab. inż. Jacek Nowakowski zaprezentował uczelnię na progu nowego roku. Ma ona 5 wydziałów, interdyscyplinarną Szkołę Doktorską, Studia Podyplomowe, prowadzi 22 kierunki studiów. W ATH uczy się 5000 studentów, pierwszy rok rozpoczyna 1800 studentów, pracuje z nimi 340 nauczycieli akademickich. Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie oceniła kierunki: Inżynieria, materiałowa, Socjologia, Pielęgniarstwo, Pedagogika, Filologia polska. Rektor przypomniał, że zgodnie z nową strategią pn. Błękitny ocean uczelnia uruchomiła nowe kierunki, m.in. Eksploatację pojazdów na studiach I stopnia oraz Gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Odnosząc się do współpracy z innymi podmiotami, Jacek Nowakowski zwrócił uwagę na modelową współpracę Akademii Techniczno-Humanistycznej z władzami Bielska-Białej. Na koniec, gratulując studentom pierwszego roku zdobycia indeksów, zachęcał ich, by zdobywali podczas studiów wiedzę oraz rozwijali swoje talenty i pasje.

Inauguracja roku akademicznego na Akademii Techniczno-Humanistycznej - 5.10.2022 · fot. ATH Bielsko-Biała


Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski potwierdził opinię rektora na temat stosunków między uczelnią a miastem, stwierdzając, że tak dobrej współpracy i na tylu poziomach pomiędzy samorządem miejskim a ATH jeszcze nie było. Zawracał uwagę na to, ze rozwój uczelni to również rozwój miasta, a współpraca w ramach tzw. złotego trójkąta uczelnia - gospodarka - samorząd jest kluczem do rozwoju całego regionu.

Podczas inauguracji tradycyjnie nastąpiła immatrykulacja studentów oraz wręczenie odznaczeń i dyplomów.

Wykład inauguracyjny pt. "Pierwsza pomoc w oparzeniach" wygłosił Marek Kawecki. O oprawę muzyczną uroczystości, jak co roku, zadbał Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.