bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 4 października 2022
  • wyświetleń: 4318

27 kolizji w poniedziałek na bielskich drogach! Policja apeluje o ostrożność

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Tylko wczoraj bielscy policjanci wykonywali czynności przy 27 kolizjach, do których doszło w Bielsku-Białej oraz powiecie bielskim. Jak zauważają policjanci, jesień, zarówno ta deszczowa jak i złota, może być niebezpieczną porą roku dla użytkowników dróg - w tym czasie warunki na drodze stają się zmienne i trudne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

Reklama

Kolizja przy alei Andersa - 3.10.2022
Kolizja przy alei Andersa - 3.10.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Andrzej


- Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, mokra i śliska nawierzchnia, często leżące na jezdni liście mogą powodować utrudniania dla kierujących. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Korzystanie z drogi, w zmieniających się warunkach drogowych, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników - zauważa asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

- Tylko wczoraj przy niezwykle zmiennej deszczowej i wietrznej pogodzie na terenie miasta Bielsko-Biała oraz w powiecie bielskim policjanci bielskiej drogówki prowadzili czynności przy 27 zdarzeniach drogowych. Na szczęście obyło się bez poważniejszych wypadków, a zdarzenia zakwalifikowano jako kolizje, niektóre z nich spowodowały jednak spore utrudnienia w ruchu - dodaje przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

Do najpoważniejszych zdarzeń i utrudnień doszło wczoraj popołudniu około godziny 14.00 na alei Andersa w Bielsku-Białej. W pierwszym zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 13.00 w okolicach skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej, uczestniczyły trzy pojazdy. Kierująca citroenem 52-latka nie zachowała odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami i doprowadziła do kolizji z fordem i audi.

Do kolejnego zdarzenia drogowego na alei Andersa doszło przed godziną 14.00 w okolicach skrzyżowania z ulicą Sobieskiego, gdzie kierująca bmw 22-letnia kobieta nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, uderzyła w barierę energochłonną i dachując wypadła z drogi. Na szczęście nie doszło do poważniejszych obrażeń u kierującej.

Kilkanaście minut później, także na alei Andersa, w tunelu wiodącym pod rondem Hulanka doszło do najechania na tył pojazdu i kolizji, która spowodowała zamknięcie tunelu w kierunku Mazańcowic na blisko 2 godziny i znaczne ograniczenia w ruchu. Na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego kierowali pojazdy objazdem przez rondo Hulanka. Jak się okazało, kierujący skodą 33-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył dostawczego peugeota, którym kierowała 46-latka. Na szczęście i w tym przypadku doszło jedynie do strat materialnych a kierujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj