bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 3 października 2022
  • wyświetleń: 2177

Samorządowe Kolegium Odwoławcze bada inwestycję na Sarnim Stoku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Mieszkańcy i organizacje społeczne domagają się zatrzymania budowy kompleksu mieszkalno-hotelowego, który - jak twierdzą - grozi dewastacją zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Sarni Stok” w Bielsku-Białej. Samorządowe Kolegium Odwoławcze zajęło się sprawą.

Reklama

Sarni Stok
Samorządowe Kolegium Odwoławcze bada inwestycję na Sarnim Stoku · fot. mat. pras.


Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego trafił wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji środowiskowej dotyczącej budowy kompleksu mieszkalno-hotelowego na Sarnim Stoku w Bielsku-Białej.

Przypomnijmy, przedstawiciele Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, przy wsparciu prawnym Fundacji Frank Bold, złożyli pod koniec sierpnia wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bielsku-Białej o stwierdzenie nieważności decyzji prezydenta Bielska-Białej o środowiskowych uwarunkowaniach dla zabudowy usługowo-mieszkaniowej na Sarnim Stoku, ponieważ zdaniem organizacji wydana została z naruszeniem przepisów.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy Tomasza Ficonia, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego. Jak przekazał portalowi bielsko.info, "Samorządowe Kolegium Odwoławcze 27 września zwróciło się do Wydziału Ochrony Środowiska i Energii UM o przesłanie dokumentacji tej sprawy".

Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj