bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 30 września 2022
  • 2 października 2022
  • wyświetleń: 6919

Zestrzelony dron, a w nim... pompa paliwowa z Bielska-Białej

W dronach, zestrzelonych przez ukraińską obronę przeciwlotniczą pod Odessą, znaleziono pompę paliwową wyprodukowaną w Bielsku-Białej. Taką informacją podzielił się w mediach społecznościowych radny Janusz Okrzesik. Jak podkreślił samorządowiec, jego post na ten temat ma charakter ciekawostki i nic nie sugeruje.

Reklama

Zestrzelony dron, a w nim... pompa paliwowa z Bielska-Białej
Zestrzelony dron, a w nim... pompa paliwowa z Bielska-Białej · fot. Facebook / Janusz Okrzesik


- Słyszeliście zapewne o sankcjach wobec Rosji na technologie wykorzystywane militarnie. A wcześniej o sankcjach wobec Iranu w związku z rozwojem ich programu atomowego. A także o tym, że Rosjanie kupili od Irańczyków ich drony-samobójców o nazwie Shahed, którymi bombardowali m.in. Odessę. I mogliście też słyszeć, że ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła kilka tych śmiercionośnych urządzeń. Ale z pewnością nie słyszeliście o tym, co znaleziono w środku tych bezzałogowych statków latających. A była to... wyprodukowana w Bielsku-Białej pompa paliwowa - napisał w mediach społecznościowych radny Janusz Okrzesik.

W jednym z komentarzy radny poinformował, że źródłem informacji i zdjęcia jest Centrum Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy, które oficjalnie potwierdziło informacje podane przez prasę. W tych samych dronach znaleziono też płyty procesorowe produkcji Texas Instruments, również - tak jak polsko-brytyjskie pompy - dostępne na cywilnym rynku.

Pod postem rozpoczęła się ożywiona dyskusja. Aby rozwiać wątpliwości, radny Okrzesik zaznaczył, że "post nie był o sankcjach, o słuszności wojny, o Skłodowskiej-Curie, nawet nie o TI Automotive. Jeśli już to o tym, że pomysłowość ludzka (w tym wypadku: irańska) nie zna granic, zarówno w dobrych jak i złych sprawach" i dodał, że "post to ciekawostka, związana z naszym miastem".

Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.