bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 30 września 2022
  • 2 października 2022
  • wyświetleń: 3719

Pomogli 12-latce zaatakowanej przez nożownika. Zostali wyróżnieni

Osoby, które przeciwdziałały agresji wobec uczennicy Szkoły Podstawowej nr 22, zostały zaproszone 28 września do bielskiego Ratusza.

Reklama

Nie pozostali obojętni podczas ataku nożownika przed SP nr 22
Pomogli 12-latce zaatakowanej przez nożownika. Zostali wyróżnieni · fot. UM Bielsko-Biała


Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk zaprosili do Ratusza osoby, które w krytycznym dniu zachowały zimną krew i pomogły napadniętej dziewczynce.

Do ataku doszło 5 maja przed Szkołą Podstawową nr 22. Napastnik zaatakował 12-latkę, zadając jej kilka ciosów nożem. Na pomoc zaatakowanej pospieszyli znajdujący się w pobliżu ludzie. Dzięki ich zaangażowaniu poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy.

Doceniając tę postawę, prezydent Jarosław Klimaszewski wspólnie z przewodniczącą Rady Miejskiej Dorotą Piegzik-Izydorczyk wręczyli osobom udzielającym pomocy pamiątkowe statuetki. Wyróżnieni zostali: Andrzej Droździk, Danuta Szymańska-Linnert, Urszula Polak, Katarzyna Żaczek, Renata Kalemba, Joanna Grygierzec i Beata Januchta. Wszyscy podkreślali, że nie można pozostać obojętnym, gdy komuś dzieje się krzywda.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.