bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 28 września 2022
  • 29 września 2022
  • wyświetleń: 2269

Kontrowersyjny podręcznik nie trafił do bielskich szkół

Bielscy uczniowie nie będą zdobywać wiedzy z budzącego kontrowersje podręcznika do nowego przedmiotu Historia i Teraźniejszość autorstwa profesora Roszkowskiego. Nauczyciele zdecydowali się na inne źródła.

Reklama

szkoła, edukacja, klasa
Kontrowersyjny podręcznik nie trafił do bielskich szkół · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Podręcznik do Historii i Teraźniejszości profesora Roszkowskiego - a w zasadzie zawarte w nim treści - wzbudził wiele emocji, m.in. w Bielsku-Białej. Suchej nitki na tej publikacji nie zostawił radny Dariusz Michasiów . Swoje stanowisko zaprezentowali także radni Prawa i Sprawiedliwości .

Od samego początku dyskusji na ten temat władze miasta podkreślały, że decyzję o wyborze podręcznika kompatybilnego z podstawą programową danego przedmiotu podejmuje nauczyciel uczący określonego przedmiotu, a wykaz podręczników wybrany przez nauczycieli danej szkoły jest opiniowany przez jej radę pedagogiczną.

- Nauczyciel ma swobodę w doborze środków i materiałów, za pomocą których ma zrealizować podstawę programową nauczanego przedmiotu. Nowy przedmiot wprowadzony w roku szkolnym 2022/2023 do szkół ponadpodstawowych o nazwie Historia i teraźniejszość, który ma zastąpić Wiedzę o społeczeństwie — w odniesieniu do wyboru podręcznika — będzie się kierował tymi samymi procedurami - podkreślił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Jak się okazuje, żaden z nauczycieli ze szkół prowadzonych przez miasto Bielsko-Biała nie zdecydował się na wykorzystanie podczas lekcji kontrowersyjnego podręcznika. W wyborach pedagogów dominują podręczniki wydawnictwa WSiP oraz SOP Oświatowiec, a także opracowania własne.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.