bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 27 września 2022
  • 2 października 2022
  • wyświetleń: 13957

„Zakręt idiotów” przestanie istnieć. Wykonawca wejdzie na plac budowy

Wojewoda Śląski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę odcinka drogi ekspresowej S-1 o długości prawie 12 km pomiędzy Dankowicami a węzłem Suchy Potok w Bielsku-Białej - to właśnie tam znajduje się słynny „zakręt idiotów”. W najbliższych dniach nastąpi przekazanie terenu budowy wykonawcy.

Reklama

„Zakręt idiotów” na węźle Suchy Potok w Bielsku-Białej
„Zakręt idiotów” na węźle Suchy Potok w Bielsku-Białej · fot. sid / bielsko.info


Umowę z wykonawcą na projekt i budowę odcinka Dankowice - Suchy Potok na drodze ekspresowej S-1 GDDKiA podpisała 3 sierpnia 2020 roku. Wartość kontraktu to 586,7 mln zł. Długość odcinka pomiędzy Dankowicami a węzłem Suchy Potok to prawie 12 km.

Wykonawca wybuduje m.in. dwujezdniową drogę ekspresową po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas (w pasie dzielącym), dwa węzły drogowe (Stara Wieś i Suchy Potok), a także inne drogi towarzyszące drodze ekspresowej oraz drogi obsługujące tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy. Zakończenie robót wynikające z umowy przypada na IV kwartał 2023 roku.

Wcześniej, 12 września, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała decyzję ZRID dla odcinka o długości około 15 km pomiędzy węzłem Oświęcim a Dankowicami. 15 września teren budowy został przekazany wykonawcy, który prace rozpoczął od rozpoznania saperskiego, prac geodezyjnych oraz budowy dróg technologicznych. Przystąpił również do wycinki drzew kolidujących z budowaną trasą S-1.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.