bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 23 września 2022
  • wyświetleń: 1834

Za zniszczenie szyb w Zamku Sułkowskich grozi mu 8 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej zatrzymali 26-latka, który wybił dwie szyby w oknach w bielskim Zamku Sułkowskich. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,ZamekSułkowskich,Wieczór,Lipiec,Lato,LoveBB,fotodnia,inst
Za zniszczenie szyb w Zamku Sułkowskich grozi mu 8 lat więzienia - zdj. ilustracyjne · fot. @bielsko.z.drona


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 września. Policjanci z bielskiej dwójki zostali powiadomieni o wybiciu dwóch szyb w Zamku Książąt Sułkowskich. Jak poinformowała asp. szt. Katarzyna Chrobak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej, po otrzymanej informacji stróże prawa niezwłocznie udali się w rejon, gdzie w trakcie przeszukiwania terenu zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi sprawcy.

- Zaskoczony mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych bielskiej komendy. Następnego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia w postaci zabytku. Na wniosek śledczych wobec 26-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za czyn którego się dopuścił, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności - dodała przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.