bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 22 września 2022
  • 25 września 2022
  • wyświetleń: 5622

[FOTO] W Wapienicy powstało nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji

W Wapienicy, w lasku przyległym do ul. Telimeny, w sąsiedztwie boiska piłkarskiego LKS "WAPIENICA", powstało nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji, a także edukacji przyrodniczej. Chodzi o ścieżkę, która powstała w ramach projektu "Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała - etap II".

Reklama

W Wapienicy powstało nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji · fot. Facebook / Bielsko-Biała - miasto dobrej energii


W lasku stworzono trasę edukacji ekologicznej, przy której postawiono domki dla owadów, tablice informacyjne, a także ławki i stojaki na rowery.Projekt Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała jest podzielony na dwa etapy dofinansowane z Unii Europejskiej. Wartość pierwszego to ponad 15,6 mln zł, z czego 12,2 mln zł to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu w Bielsku-Białej powstały miejsca do wypoczynku, rekreacji i edukacji między innymi na wzgórzu Trzy Lipki, Lasku Bathelta oraz przy Szkole Podstawowej nr 25.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.