bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 21 września 2022
  • 26 września 2022
  • wyświetleń: 2407

[ZDJĘCIA] "Daj miastu liścia". Można było otrzymać sadzonkę buka

W piątek, 23 września na placu Chrobrego w Bielsku-Białej Stowarzyszenie Niezależni.BB zorganizowało happening „Daj miastu liścia”. Wspólnie z bielskim artystą Mateuszem Taranowskim mieszkańcy Bielska-Białej narysowali kredą na placu Bolesława Chrobrego ogromne drzewo. Wszystko po to, aby pokazać, że mają dość betonu i chcą zielonego miasta.

Reklama

Happening „Daj miastu liścia” - 23.09.2022 · fot. Stowarzyszenie Niezależni.BB


- Wydarzenie zorganizowano, aby pokazać, że bielszczanie chcą miasta zielonego, a nie betonowego. Kolejne inwestycje zabierają miastu tereny cenne przyrodniczo. Planowane są kolejne wycinki drzew, a te drzewa które pozostają - same usychają, czego symbolem jest świerk na Placu Chrobrego - mówi Jarosław Zięba, prezes Stowarzyszenia Niezależni.BB.

Dlatego właśnie na Placu Chrobrego podczas happeningu malowane zostało kredą drzewo, które symbolizuje sprzeciw wobec betonozy. Autorem rysunku jest bielski artysta Mateusz Taranowski, a do narysowania liścia Niezależni.BB zaprosili bielszczan.

- Mieszkańcom miasta pomysł bardzo się spodobał. Do akcji włączyli się nie tylko najmłodsi, ale także starsi. W ten sposób pokazali, że chcą, aby zmienił się sposób myślenia o miejskiej zieleni. Chcą, aby zatrzymać postępującą betonozę - podkreśla prezes Zięba.

Podczas akcji zbierane były podpisy pod petycjami przeciw wycince drzew w okolicach Teatru Polskiego oraz zabudowie Sarniego Stoku. Organizatorzy rozdali także chętnym kilkadziesiąt sadzonek buka, które zasadzone zostaną w różnych częściach miasta.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.