bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 25 września 2022
  • 27 września 2022
  • wyświetleń: 2921

Bezpłatne wejścia na wieżę widokową w Beskidach

Za nami:

We wtorek, 27 września Kolej Linowa Szyndzielnia włącza się aktywnie w obchody Światowego Dnia Turystyki. Z tej okazji będzie można skorzystać za darmo z wieży widokowej, która znajduje się przy górnej stacji kolei linowej na Szyndzielni.

Reklama

Bezpłatne wejścia na wieżę widokową w Beskidach
Bezpłatne wejścia na wieżę widokową w Beskidach · fot. ZIAD Bielsko-Biała


Jak skorzystać z tej darmowej atrakcji turystycznej? - To bardzo proste, wystarczy zakupić bilet i wyjechać koleją linową na Szyndzielnię i ten sam bilet będzie upoważniał w tym dniu do darmowego wejścia na wieżę widokową. Godziny kursowania kolei linowej (od godz. 9 do godz. 17.30). Szczegółowe informacje dostępne są tutaj - wyjaśnia ZIAD Bielsko-Biała.

Z platformy widokowej roztacza się rozległa panorama na miasto Bielsko-Biała, Beskid Mały, Śląski, Żywiecki, a także na Babią Górę , Pilsko i Tatry. Dzięki 25-krotnemu powiększeniu lunety obserwacyjnej, szczyty górskie są widoczne prawie na wyciagnięcie ręki. Oprócz wieży widokowej można obejrzeć mini ekspozycję historycznych wagoników używanych w latach 1953-2016 mieszczącą się w górnej stacji kolei na Szyndzielni.

- Polecamy również konkurs „W góry” który został ogłoszony przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach Światowego Dnia Turystyki. Szczegóły dostępne są w tym miejscu - dodaje ZIAD.

Światowy Dzień Turystyki (ang. World Tourism Day, WTD) to święto turystyki obchodzone corocznie 27 września, ustanowione przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO). Światowy Dzień Turystyki uchwalono decyzją tejże organizacji w 1979 roku, a pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku.

- Turystyka jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, jest również poznania kultur, tradycji oraz języków. 27 września to święto turystów, ludzi aktywnych, a także ludzi, którzy zajmują się turystyką. Dlatego w myśl powiedzenia „podróże kształcą”, cały czas zachęcamy do skorzystania z górskich tras rowerowych oraz pieszych wycieczek beskidzkimi szlakami turystycznymi - podsumowuje bielski ZIAD.

Bezpłatne wejścia na wieżę widokową w Beskidach
Bezpłatne wejścia na wieżę widokową w Beskidach · fot. ZIAD Bielsko-Biała

mp / bielsko.info

źródło: ZIAD

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.