bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 21 września 2022
  • wyświetleń: 1530

[WIDEO, FOTO] Nowa tabliczka na Ratuszu. "Nastała nowa epoka"

W poniedziałek, 19 września na bielskim Ratuszu uroczyście odsłonięto tabliczkę informacyjną, że ma tu swoją siedzibę Młodzieżowa Rada Miejska. Odsłonili ją członkowie młodzieżowej rady w obecności licznie zgromadzonych gości.

Reklama

Uroczystość odsłonięcia tabliczki "Młodzieżowa Rada miejska" oraz spotkanie w Ratuszu - 19.09.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


- O wyjątkowości chwili i wadze, jaką do tego symbolicznego gestu przywiązują władze samorządowe, najlepiej świadczy fakt, że w uroczystości wzięli udział prezydent Jarosław Klimaszewski, przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz radni Barbara Waluś, Marcin Litwin, Konrad Łoś, Maksymilian Pryga i Rafał Ryplewicz - zauważa Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

W trakcie spotkania prezydent Jarosław Klimaszewski, podkreślając znaczenie młodzieżowej rady, ostrzegał, że miasto, które ignoruje młodzież, też zostanie przez nią zignorowane. - Nastała nowa epoka, gdy chodzi o słuchanie głosu młodych - ogłosił prezydent i zapowiedział wsparcie dla inicjatyw ludzi młodych.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk potwierdziła pełne zrozumienie dla potrzeb młodzieży i ich wsparcie oraz wezwała młodych, aby działali odważnie i z rozwagą.Następnie przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Tymoteusz Dadok oraz jego koleżanki i koledzy z młodzieżowej rady zaprezentowali, co do tej pory udało się im osiągnąć. Pokazali sposoby aktywizacji młodych - w ramach pracy rady, poprzez program 'BBierzemy sprawy w swoje ręce" oraz inicjatywy społeczne i konkursy, jak choćby trwający konkurs fotograficzny "Migawka".

Młodzi zapowiedzieli wiele inicjatyw. Między innymi chcą, aby obradom ich gremium można się było przysłuchiwać poprzez transmisje. Zapowiadają Kongres Samorządów Uczniowskich, Młodzieżowe Targi Pracy oraz program aktywizacji młodych w poszczególnych dzielnicach miasta pn. "Młodzi na dzielni".

Spotkanie prowadziła pełnomocnik prezydenta miasta ds. młodzieży Paulina Żmijowska.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.