bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 20 września 2022
  • 21 września 2022
  • wyświetleń: 2483

Chuligani znów dają o sobie znać na placach zabaw

O tym, że boiska i place zabaw, które mają służyć młodzieży, często są okupowane przez chuliganów, pisaliśmy niejednokrotnie. Niestety, takie zjawiska pojawiają się w coraz to nowych miejscach.

Reklama

Chuligani znów dają o sobie znać na placach zabaw
Chuligani znów dają o sobie znać na placach zabaw · fot. Facebook / Roman Matyja


Bielski radny Roman Matyja podjął interwencję w sprawie poprawienia bezpieczeństwa na terenie placu zabaw "Rekarpackie".

- Na osiedlu Karpackim, przy ulicy Giewont w ramach Budżetu Obywatelskiego, powstał plac zabaw wraz ze ścieżką spacerową do ulicy Zbożowej. Mieszkańcy tego osiedla mają pięknie zagospodarowany teren rekreacyjny z którego chętnie i licznie korzystają. Będąc tam już kilkakrotnie, mogę to potwierdzić. W rozmowie z mieszkańcami wyłonił się jednak problem, dotyczący braku oświetlenia tego miejsca, a także braku monitoringu wizyjnego - zauważył przedstawiciel bielszczan.

Jak opisuje, mieszkańcy informują, że „przez to wieczorami zdarzają się wybryki chuligańskie, które zakłócają spokój mieszkańcom”.

- Proszę więc o rozważenie w budżecie na 2023 rok, możliwości wykonania oświetlenia na przedstawionym powyżej terenie, a być może w miarę możliwości finansowych miasta, zamontowanie monitoringu wizyjnego, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo na placu zabaw - zaapelował radny.

Ratusz do tej prośby jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.