bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 19 września 2022
  • wyświetleń: 2818

[WIDEO] Groźny pożar w Czańcu. Budynek doszczętnie spłonął!

W poniedziałek, 19 września tuż po północy dyżurny stanowiska kierowania KM PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego przy ulicy Borowej w Czańcu. Ogień gasiło w sumie 9 zastępów straży pożarnej.

Reklama

Interwencja straży pożarnej przy ul. Borowej w Czańcu - 19.09.2022
Interwencja straży pożarnej przy ul. Borowej w Czańcu - 19.09.2022 · fot. OSP Porąbka


- Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, ogniem objęty był cały budynek parterowy o konstrukcji drewnianej o wymiarach ok. 6m x 8m. Właściciel domu, który zgłosił zdarzenie ewakuował się z obiektu przed przybyciem straży. Według jego informacji w budynku nikt poza nim nie przebywał, a dom nie miał instalacji gazowej - poinformowała mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej.

Loading...


- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie podano trzy prądy wody na palący się budynek, w tym jeden prąd gaśniczy do wnętrza obiektu. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu i ścian działowych budynku. Po dogaszeniu i przelaniu pogorzeliska miejsce działań przekazano do zabezpieczenia policji. Lokator domu został przez wójta gminy skierowany do lokalu zastępczego - dodała przedstawicielka bielskich strażaków.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Borowej w Czańcu - 19.09.2022
Interwencja straży pożarnej przy ul. Borowej w Czańcu - 19.09.2022 · fot. OSP Porąbka


W wyniku pożaru spaleniu uległ drewniany dom - spalony cały dach obiektu wraz z wyposażeniem wnętrza, ściany działowe i część ścian zewnętrznych. W działaniach które trwały do godziny 03.08 brało udział sześć zastępów z PSP oraz jednostki z OSP Porąbka, OSP Czaniec. Przyczynę pożaru ustala policja.

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.