bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 17 września 2022
  • wyświetleń: 1650

Nowa propozycja na lokalizację ronda im. Bohdana Smolenia

Po tym, jak pojawił się apel do władz miasta o nadanie jednemu z rond w centrum Bielska-Białej imienia legendarnego kabareciarza Bohdana Smolenia, okazało się, że ma ono już swoich patronów. Pojawiła się więc nowa propozycja.

Reklama

O tym, że niegdyś z Bielskiem-Białą związany był znany aktor, satyryk i artysta kabaretowy Bohdan Smoleń, w swej wspólnej interpelacji przypomnieli bielscy radni Maksymilian Pryga i Rafał Ryplewicz. I zaproponowali, "jako, że Bohdan Smoleń mieszkał przy ul. Celnej oraz później przy ul. Wyspiańskiego", by nadać pobliskiemu rondu przy ulicy Cieszyńskiej oraz Józefa Lompy jego imię.

Szybko jednak okazało się, że wspomniane rondo ma już nazwę - Bolka i Lolka.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Radni zaprezentowali więc nową lokalizację dla uczczenia Bohdana Smolenia.

- Chcielibyśmy skorygować nasz wniosek w sprawie uhonorowania w naszym mieście osoby Bohdana Smolenia poprzez nazwanie jego imieniem jednego z bielskich rond. Nasza pierwotna propozycja co do wskazania konkretnego ronda okazała się dość niefortunna, spowodowana brakiem standardowego oznaczenia tabliczką ronda imieniem Bolka i Lolka, tak jak ma to miejsce w przypadku innych tego typu skrzyżowań. Efektem tego jest niniejsza interpelacja, która zakłada zmianę proponowanej lokalizacji na rondo przy zbiegu ulic Wałowej, Cechowej oraz Barlickiego. To najbliższe „wolne" rondo bez nazwy w odległości miejsc, w których żył Bohdan Smoleń oraz jego rodzina w Bielsku-Białej - wyjaśnili pomysłodawcy uhonorowania znanego satyryka w mieście.

Do sprawy wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.