bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 8 września 2022
  • 10 września 2022
  • wyświetleń: 2318

Świadkowie Jehowy znów głoszą po domach. Także w Bielsku-Białej

Od 1 września Świadkowie Jehowy wznowili formę działalności, z której są najbardziej znani na całym świecie - głoszenie od domu do domu. Tego samego dnia rozpoczęli też kampanię, w czasie której będą proponować wszystkim chętnym bezpłatny interaktywny kurs biblijny.

Reklama

Świadkowie Jehowy proponują bezpłatny kurs biblijny
Świadkowie Jehowy proponują bezpłatny kurs biblijny · fot. jw.org


- Wielu mieszkańców Bielska-Białej i okolic doskonale rozpoznaje Świadków Jehowy, jako uśmiechniętych, życzliwych i uprzejmych ludzi, którzy pukają do ich drzwi, by podzielić się czymś pozytywnym. Po ponad dwóch i pół roku nieobecności z powodu pandemii COVID-19 to chrześcijańskie wyznanie wznawia najbardziej charakterystyczną formę swojej działalności - głoszenie „od domu do domu” - poinformowali Świadkowie Jehowy.

- Bardzo się cieszymy, że dzięki głoszeniu od domu do domu znów będziemy mogli osobiście podzielić się z mieszkańcami czymś pozytywnym - wspaniałą nadzieją, o której mówi Biblia. W dobie napływu tak wielu negatywnych informacji, wiedza o Bogu i Jego konkretnych planach dla ludzi na przyszłość, dodaje sił i buduje nadzieję na lepsze jutro. I właśnie to motywuje nas do działania. Wiele osób zastanawia się dlaczego Świadkowie Jehowy wciąż odwiedzają ludzi w ich domach. Właśnie dlatego. Głoszenie od domu do domu to skuteczny sposób docierania do ludzi z dobrymi wiadomościami pochodzącymi z Pisma Świętego. Wszystkim chętnym, którzy chcieliby lepiej poznać tę niezwykłą księgę, będziemy proponować też nowy, bezpłatny kurs biblijny - wyjaśnia Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.

Jak dodał przedstawiciel Świadków Jehowy, w każdym miesiącu ubiegłego roku prowadzili oni na całym świecie, w tym również w Bielsku-Białej, średnio pięć milionów takich kursów biblijnych. Udział w nich jest bezpłatny 
i niezobowiązujący.

W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 osób.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.