bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 23 sierpnia 2022
  • 28 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 11976

Parkują na terenie zielonym. Kara to nawet tysiąc złotych

Kierowcy swymi pojazdami masowo zajmują teren zielony w okolicach lotniska w Aleksandrowicach. Tym samym utrudniają przejazd m.in. służbom porządkowym. Bielska straż miejska ostrzega - może to skutkować nałożeniem wysokiej grzywny.

Parkują na terenie zielonym. Kara to nawet tysiąc złotych
Parkują na terenie zielonym. Kara to nawet tysiąc złotych · fot. Nadesłane przez czytelnika


Nasz czytelnik zwrócił się do naszej redakcji z prośba o interwencję w sprawie rozjeżdżania zaplecza technicznego dla ścieżki rowerowej, potocznie zwanego parkingiem, kolo Lotniska naprzeciwko Słowianki.

- Ludzie tak psioczą jak miasto chciało zrobić parking w lasku Bathelta, ale tu jakby mogli stawaliby samochody wszędzie gdzie się da, gdzie jest kawałek zieleni... Za chwilę będzie to klepisko.. Jest to nagminne i niemalże kilka razy dziennie mamy do czynienia z blokowaniem wjazdu na ścieżkę, choćby dla służb porządkowych - opisał bielszczanin.

Jak dowiedzieliśmy się w straży miejskiej w Bielsku-Białej, kierujący we wskazanym miejscu urządzają postój pojazdów na terenach zielonych przeznaczonych do użytku publicznego.

- Wskazać należy, że działanie takie może wyczerpywać znamiona wykroczenia z Kodeksu wykroczeń, który brzmi: "Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany" - poinformował portal bielsko.info zastępca komendanta straży miejskiej w Bielsku-Białej Krystian Kowalczyk.

Jak dodał, osoby, w których ocenie dochodzi do wspomnianych czynów zabronionych o fakcie tym mogą powiadomić za pośrednictwem telefonu alarmowego 986 dyżurnego straży miejskiej w Bielsku-Białej.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze na podstawie poczynionych ustaleń dokonają kwalifikacji czynu, od której wyniku uzależnione są ewentualne konsekwencje prawne, jakie należy wyciągnąć wobec kierujących - podkreślił Kowalczyk.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.