bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 22 sierpnia 2022
  • 23 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 5590

Don Pedro padł ofiarą wandali. "Nie niszczmy symboli naszego miasta!"

Rzeźba Szpiega z Krainy Deszczowców, czyli Don Pedra, padłą w miniony weekend ofiara wandali. Nieznany sprawca zamalował mu oczy farbą w sprayu. Sprawą zajmuje się bielska straż miejska.

Don Pedro padł ofiara wandali. "Nie niszczmy symboli naszego miasta!"
Don Pedro padł ofiarą wandali. "Nie niszczmy symboli naszego miasta!" · fot. Facebook / Podbeskidzie Bielsko-Biała


O akcie wandalizmu poinformował w mediach społecznościowych klub Podbeskidzie Bielsko-Biała. - Carramba! Kto pomalował Szpiega z Krainy Deszczowców? Nie niszczmy symboli naszego miasta! "Artyście" życzymy, żeby mu się kulka w sprayu zablokowała! - napisało TSP na Facebooku.

Loading...


Zgłoszenie o tym akcie wandalizmu zostało przekazane straży miejskiej. SM wydała także komunikat w tej sprawie. Czytamy w nim, że "po zapoznaniu się z zarejestrowanym materiałem kamer monitoringu wizyjnego miasta ustalono, że osoby które dopuściły się dewastacja rzeźby Szpiega z Krainy Deszczowców zostały uwiecznione przez oko kamery".

- Dalsze czynności w sprawie zamalowania oczu Don Pedro, jak i umieszczenia napisów w innej części miasta w zależności od oszacowania przez administratora wysokości poniesionych strat będą prowadzone przez straż miejską lub policję - dodała straż miejska w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.