bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 11 lipca 2022
  • wyświetleń: 865

Będzie nowy sprzęt do walki z COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał ponad 800 tysięcy złotych na zakup aparatury i sprzętu medycznego, który pomoże w przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych.

szpital wojewódzki
Będzie nowy sprzęt do walki z COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim · fot. UM Bielsko-Biała


Przyznane pieniądze pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Umowy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim zawarło ponad 30 podmiotów leczniczych, które na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane otrzymały prawie 55 mln złotych.

Szpital Wojewódzki kupi sześć urządzeń wraz z wyposażeniem do donosowej terapii wysokoprzepływowej tlenem, dwadzieścia kardiomonitorów, trzy respiratory stacjonarne, a także dziesięć ssaków. Dr Bożena Szkolny, przewodnicząca Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych w Szpitalu Wojewódzkim podkreśliła, że uogólnione zakażenia, w tym ciężki przebieg COVID-19, są stanami bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia dla pacjentów.

- Odpowiednio szybko postawiona diagnoza oraz zastosowanie leczenia objawowego i przyczynowego poprawiają rokowanie i umożliwiają powrót do pełni zdrowia. Otrzymane kardiomonitory zwiększą bezpieczeństwo przyjmowanych chorych, natomiast urządzenia do donosowej, wysokoprzepływowej tlenoterapii, respiratory oraz ssaki przyczynią się do poszerzenia możliwości terapeutycznych poszczególnych oddziałów. Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany dla chorych w ciężkim stanie klinicznym szczególnie z objawami niewydolności oddechowej - powiedziała dr Bożena Szkolny.

mp / bielsko.info
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.