bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 29 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2039

Świadkowie Jehowy wznawiają publiczną działalność w Bielsku-Białej

Świadkowie Jehowy w tym miesiącu wznawiają publiczną działalność. W związku z tym po dwóch latach przerwy powracają stałe elementy, które przed pandemią mogliśmy zobaczyć także w Bielsku-Białej - uśmiechnięci, życzliwi ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami.

Świadkowie Jehowy w działalności publicznej w Bielsku-Białej
Świadkowie Jehowy w działalności publicznej w Bielsku-Białej · fot. JW.ORG


Takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w Bielsku-Białej, ale również w całym województwie, kraju i… na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny.

Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na zdalne formy.

Świadkowie Jehowy w działalności publicznej w Bielsku-Białej
Świadkowie Jehowy w działalności publicznej w Bielsku-Białej · fot. JW.ORG.


Świadkowie Jehowy z Bielska-Białej, ponownie planują stanąć z wózkiem w kilku miejscach, w tym w centrum miasta. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dokładnie dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.