bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 3 czerwca 2022
  • 5 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3004

Ciężko pedałować pod górkę. Będą dopłaty do „elektryków”?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Poruszanie się po mieście na „dwóch kołach” jest coraz bardziej popularne. Niestety, górzyste usytuowanie Bielska-Białej może, szczególnie osobom starszym, sprawiać kłopot w podróżowaniu rowerami. Pojawił się pomysł, by miasto dopłacało do zakupu rowerów elektrycznych.

rower elektryczny
Ciężko pedałować pod górkę. Będą dopłaty do „elektryków”? · fot. pixabay.com


W sprawie dopłat do rowerów elektrycznych do władz miasta zaapelowała radna Urszula Szabla.

- Jednym z najlepszych, w mojej ocenie, programów ekologicznych w naszym mieście jest program "Bielsko-Biała łapie deszcz". Prosty, wymierny, efektywny. Mając go na uwadze zwracam się z prośbą o uruchomienie, na podobnych zasadach programu dopłat do rowerów elektrycznych - zaapelowała przedstawicielka mieszkańców.

Jak stwierdziła, „popularność rowerów w naszym mieście jest dość znaczna, jednakże ze względu na ukształtowanie terenu, ma swoje ograniczenia a rower elektryczny zdaje się być znakomitym rozwiązaniem w tej sytuacji”.

- Zgodne byłoby to z polityką ograniczania ruchu samochodowego w centrum miasta, ideą Smart City oraz ogólnie pojętym zdrowym stylem życia. Ufam, iż przy pomocy naszych specjalistów oraz społeczników, pan prezydent znajdzie optymalne rozwiązanie dla naszego miasta - napisała radna w swej interpelacji.

Do sprawy Ratusz jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj