bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 5 czerwca 2022
  • 9 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3764

[FOTO] Wielka Parada ZaJaków przeszła ulicami Bielska-Białej

7 czerwca odbyła się wielka Parada ZaJaków. Uczestnicy imprezy przeszli spod Ratusza do Parku Słowackiego. W paradzie towarzyszyły im kukły ZaJaków stworzone przez dzieci i młodzież z bielskich szkół w ramach projektu „Dbam o Siebie” - ZaJaki.pl

Wielka Parada ZaJaków przeszła ulicami Bielska-Białej - 7.06.2022 · fot. Lucek Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


O co chodzi z tymi ZaJakami?

W głowie każdego z nas pojawiały się wątpliwości: A może jestem niewystarczający? Za jaki jestem, że nie pasuję do grupy? Za wesoły, za smutny, za cichy... To właśnie dlatego cała akcja nazywa się ZaJaki.pl. Tytułowe ZaJaki.pl przedstawiamy jako nasze wewnętrzne potwory, z którymi musimy się zmagać na co dzień. Tworzenie ZaJaków pozwala m.in. oswoić i zapoznać się z potworami z którymi zmagamy się na co dzień.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem, pogarszającego się zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Jego twórcy pragną powiedzieć wszystkim, że nie są sami, ze swoimi potworami. Zawsze istnieje jakieś rozwiązanie i wcale nie musisz wymyślać go sam.- Tym projektem chcemy powiedzieć wszystkim, że nie są sami, ze swoimi „potworami”. Zawsze istnieje jakieś rozwiązanie i wcale nie musisz wymyślać go sam. Zapraszamy wszystkich do parku im. Juliusza Słowackiego 7 czerwca w godzinach od 16.00 do 20.00, gdzie będzie można z nami porozmawiać podczas 12-go Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii. Będą również rozdawane materiały edukacyjno-informacyjne - mówili organizatorzy wydarzenia.

Projekt przygotowany przez Miasto Bielsko-Biała - Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Grupą Kęty i Fundacją Biegniemy z Mają. Partnerami przedsięwzięcia są: Fundacja Muuve, Kwadrat Multimedia, Dziecko Mamy oraz Rekord SI.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.