bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 4 czerwca 2022
  • 8 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3362

[FOTO] Za nami 12. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

12. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii zgromadził 7 czerwca w Parku Słowackiego prawdziwe tłumy, który przy okazji dobrej zabawy dowiadywały, jak oszczędzać energię oraz jak żyć pełnią życia, szanując piękny świat wokół nas.

12. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii - 7.06.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


- Festiwal dobrej energii to jedna z największych, jeżeli nie największa w Polsce impreza tego typu. Cieszę się, że po przerwie pandemicznej, możemy teraz razem dziećmi i młodzieżą spotkać się twarzą w twarz i dobrze się bawić. Żyjemy w czasach, gdy ważna jest świadomość ekologiczna, wiedza, że trzeba chronić klimat i oszczędzać energię, bowiem mamy jedną planetę, na której żyjemy. To powoduje, że ten festiwal idzie w dobrym kierunku. Edukujemy dzieci i młodzież, a przez nich i dorosłych, aby szanować energię w naszym codziennym życiu, bo zasoby naszej planety są ograniczone. Myślę, że ucząc przez zabawę, otrzymujemy najlepsze efekty - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

7 czerwca Park Słowackiego pękał w szwach. W 12. Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii uczestniczyło ponad 30 przedszkoli, 40 szkół i setki bielszczan. - Podsumowaliśmy konkurs "Szanuj energię, chroń klimat" pod hasłem "Przybij piątkę...", którego zwieńczeniem jest właśnie festiwal. 33 przedszkola i 70 szkół pracowało twórczo i edukacyjnie przez 5 miesięcy trwania konkursu i łącznie wykonało 830 różnego rodzaju zadań i prac konkursowych. To wynik bez precedensu. Nagrody wręczymy podczas finału konkursu 14 czerwca u jednego z partnerów konkursu - w kinie Helios Bielsko-Biała o godzinie 14.00 - informowała Katarzyna Kordas z Wydziału Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Oprócz tradycyjnych pokazów i konkursów, warsztatów manualnych i sportowych - przygotowanych przez partnerów wydarzenia oraz spółki miejskie - które znaliśmy z poprzednich edycji festiwalu, pojawiły się nowe interaktywne stoiska szkół ponadpodstawowych, telebim e-sportowy, niezwykły pokaz iluzjonisty, a estradę przed Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej raz po raz zasypywał deszcz kolorowych baniek mydlanych - nowa odsłona wyróżnika imprezy pod nazwą Odlotowe Bielsko.

Po porannym bloku atrakcji dla przeszkoli i szkół, o godzinie 16.00, ruszył program dla rodzin i mieszkańców miasta: 35 stanowisk z warsztatami, grami, zabawami oraz konkursami ekologicznymi. O godz.16.15 wystartowała terenowa gra rodzinna na smartfony W(ko)miksuj się w klimat Superpiątki z metą na Rynku, a o 18.00 - teleturniej Ekomnibus rozgrywany na telebimie. Drużyny rodzinne wygrały m.in. atrakcyjny pobyt nad Bałtykiem, lot helikopterem oraz elektryka BMWi3 na weekend.

Na scenie festiwalowej w Parku Słowackiego występowały zwycięskie przedszkola w konkursie Szanuj energię, chroń klimat oraz zespoły wokalne i taneczne z Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Wieczorem impreza przeniosła się na Rynek, gdzie nagrody multimedialne dla uczestników mobilnej gry terenowej - ufundowane przez partnerów festiwalu - wręczył zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak. Na koniec o godzinie 20.00 wystąpiła ulubienica nie tylko nastolatków, 14-letnia wokalistka Sara James.

Ekologiczny piknik edukacyjny - 12. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii - zorganizowany został w ramach projektu „Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała -etap I, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.