bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 1 czerwca 2022
  • 5 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1718

"Gramy dla Kacpra" - charytatywny turniej w hali pod Dębowcem

Za nami:

5 czerwca w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbędzie się IV Charytatywny turniej amatorskich drużyn siatkarskich "Gramy dla Kacpra" w czasie którego miedzy innymi odbędzie się mecz pomiędzy Samorządowcami Bielska-Białej, a nauczycielami i rodzicami bielskiej SP nr 28.

Kacper Pyś
Kacper Pyś z niepełnosprawnością sprzężoną wymaga stałej rehabilitacji


Podczas wydarzenia będą zbieranie środki finansowe na rehabilitację 14-letniego Kacpra Pysia. Kacper jest chłopcem, który urodził się 14 lat temu z niepełnosprawnością sprzężoną (niepełnosprawność umysłowa w stopniu znacznym oraz niepełnosprawność ruchowa). Powodem jest małogłowie i wada OUN pachygyria.

Kacper ma również złożoną wadę serca (pojedyncza komora z atrezją zastawki trójdzielnej, przełożeniem naczyń, zwężeniem tętnicy płucnej, ubytkiem międzykomorowym i przedsionkowym). Przeszedł dwie operacje serca i dwa kardiologiczne zabiegi poszerzenia tętnicy płucnej przez wstawienie stentu. Choruje również na lekooporną padaczkę. Chłopiec jest niesamodzielny, nie mówi, potrzebuje stałej opieki.

Intensywna, systematyczna rehabilitacja i udział w terapiach (neurologopeda, terapia ręki, SI, psycholog) są koniecznością. Bez pomocy specjalistów, stałej stymulacji, rozwój Kacpra jest niemożliwy. Rehabilitowany jest od 3. miesiąca życia, koszt miesięczny to ponad 3000 złotych. Dodatkowym znacznym wydatkiem są turnusy rehabilitacyjne. W celu pomocy rodzinie organizowany jest turniej charytatywny, który będzie okazją do wsparcia w walce z chorobą.

Wpłaty na leczenie Kacpra można przekazywać na konto Fundacji „Pomaluj Nasz Świat": PNB PARIBAS 36 2030 0045 1110 0000 0300 3450 z dopiskiem „Gramy dla Kacpra Pysia". Licytacje charytatywne dla Kacpra można znaleźć pod adresem: www.facebook.com/groups/369823190461946

"Gramy dla Kacpra" - charytatywny turniej w hali pod Dębowcem
"Gramy dla Kacpra" - charytatywny turniej w hali pod Dębowcem · fot. Materiały prasowe organizatora

mp / bielsko.info
źródło: Materiały promocyjne organizatora

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.