bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 16 maja 2022
  • 21 maja 2022
  • wyświetleń: 18269

Bandycki rajd po centrum miasta. Młodocianym gangusom grozi 10 lat

Znamy więcej szczegółów zatrzymania młodych mężczyzn, o którym informowaliśmy 11 maja w artykule "Akcja policji przy zamku. Młodociane gangusy w rękach policji!". Potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia portalu bielsko.info.

Zatrzymanie sprawców przestępstwa - 11.05.2022
Zatrzymanie sprawców przestępstwa - 11.05.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Jak informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, niespełna kilkadziesiąt minut zajęło bielskim stróżom prawa zatrzymanie dwóch sprawców w wieku 19 i 21 lat, którzy dopuścili się kilku poważnych przestępstw kryminalnych. Krewcy mężczyźni posługiwali się bezpozwoleniową wiatrówką na stalowy śrut będący wierną repliką popularnego pistoletu.

- Mężczyźni najpierw w jednym z butików przy bielskiej ulicy 11 listopada w sposób zuchwały dokonali kradzieży markowej torebki, wartej kilkaset złotych. Chwilę później w rejonie popularnego centrum handlowego w centrum miasta zaczepili dwóch nastolatków i grożąc im przedmiotem przypominającym broń palną, którą przystawili jednemu z nich do twarzy, chcieli zmusić do zakupu dla nich kanistra benzyny na pobliskiej stacji paliw. Personel zorientował się i nastolatkowie znaleźli tam schronienie przed napastnikami - mówi asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Sprawcy zbiegli pieszo, jednak o ich ekscesach został powiadomiony dyżurny bielskiej komendy, który w okolicę centrum miasta skierował znajdujące się w pobliżu patrole. Już chwilę później obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że mogą mieć przy sobie broń palną, stróże prawa przedsięwzięli szczególne środki ostrożności. Obydwaj zostali szybko i skutecznie obezwładnieni, a pistolet, którym się posługiwali zarekwirowany. Okazało się, że jest to wierna replika popularnej amerykańskiej konstrukcji prawdziwej broni palnej. Na jej zakup i posiadanie nie jest wymagane zezwolenie, a pistolet jest zasilany gazem CO2 i miota stalowym śrutem. Sprawcy trafili do policyjnej izby zatrzymań - dodaje przedstawiciel bielskich mundurowych.

Sprawą ich bandyckiego rajdu przez miasto zajęli się kryminalni z trzeciego komisariatu. Stróże prawa ustalili, że tego samego dnia dokonali jeszcze jednej kradzieży. Ich łupem padła wówczas para butów wartości ponad 500 złotych, a przestępstwo popełnili na szkodę prywatnej osoby. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności, usiłowania wymuszenia rozbójniczego i dwóch kradzieży, w tym jednej zuchwałej. Za przestępstwa mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o ich aresztowanie, ten objął jednego z nich, 21-latka takim środkiem zapobiegawczym.

mp, sid / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.