bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 maja 2022
  • 7 maja 2022
  • wyświetleń: 26584

Nożownik zaatakował dziewczynkę. Zareagował taksówkarz

Przypomnijmy, że do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek, 5 maja przy Szkole Podstawowej nr 22 przy ulicy Grota-Roweckiego w Bielsku-Białej. 12-letnią dziewczynkę zaatakował nożownik. Do najgorszego nie doszło dzięki reakcji pana Andrzeja. To jeden z bielskich taksówkarzy, który tego dnia miał zlecenie w pobliżu szkoły.

taxi
Nożownik zaatakował dziewczynkę. Zareagował taksówkarz · fot. Pixabay


Nic nie wskazywało na to, że ten dzień zakończy się dramatycznie. Pan Andrzej, taksówkarz, otrzymał kolejne zgłoszenie.

- Miałem akurat kurs do klientki. Przyjechałem w okolice szkoły, zrobił się lekki korek, więc wysiadłem z samochodu, by poinformować jednego z kierowców, że zatarasował drogę. Nagle usłyszałem krzyk dobiegający z terenu szkoły. Zauważyłem mężczyznę, który kogoś bił. Nie wiedziałem co jest grane, więc przeskoczyłem barierkę i zobaczyłem, że ten mężczyzna masakruje dziecko. Odepchnąłem go. Okazało się, że dziewczynka była cała we krwi, nawet nie krzyczała, to był wrzask - opisuje pan Andrzej.

Jak dodaje, napastnik odsunął się ze stoickim spokojem, i powiedział: "możesz sobie dzwonić na policję". I oddalił się do pobliskiego bloku.

- Wtedy ze szkoły wybiegły dzieci i pracujące tam panie. Wezwałem policję, karetkę pogotowia. Służby przyjechały bardzo szybko. Z tego co wiem, też szybko zatrzymano tego mężczyznę, pewnie dlatego, że policjanci wiedzieli, gdzie go szukać - relacjonuje taksówkarz.

Pan Andrzej prawdopodobnie uratował życie dziewczynki. Dwunastolatka najpierw trafiła do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, jednak wczoraj około godziny 17.00 została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jest w stanie ciężkim, ale żyje. Lekarze informują, że rokowania są dobre.

- To jest dla mnie najlepsza wiadomość, że to dziecko żyje. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. W pamięci jednak mam oczy tego mężczyzny. Wydaje mi się, że był pod wpływem narkotyków. Te oczy długo będę pamiętał... - mówi nasz bohater.

Jak przekazał portalowi bielsko.info Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, do ataku doszło po lekcjach, kiedy dzieci wychodziły ze szkoły. Jak informują policjanci, napastnikiem okazał się 41-letni mężczyzna, który poważnie ranił 12-letnią uczennicę szkoły zadając jej kilka ciosów nożem.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.