bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3002

Tarcza antyinflacyjna: można złożyć wniosek o dodatek osłonowy

O możliwości ubiegania się o dodatek osłonowy informuje Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. To nowe świadczenie, które stanowi wsparcie w pokryciu części kosztów energii. Zadanie realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

pieniądze, portfel, kasa
Tarcza antyinflacyjna: można złożyć wniosek o dodatek osłonowy


Wzrost cen energii elektrycznej, gazu i żywności jest coraz bardziej dotkliwy. Aby częściowo zrekompensować zmiany, rząd wprowadził Rządową Tarczę Antyinflacyjną. Wsparciem objęte zostaną polskie gospodarstwa domowe, których przeciętne dochody miesięczne nie przekraczają 2.100 zł w gospodarstwach jednoosobowych, bądź 1.500 zł na jedną osobę w gospodarstwach wieloosobowych. Więcej informacji na temat możliwości pozyskania dodatku osłonowego oraz wzory dokumentów znajdują się na stronie internetowej: www.mops.bielsko.pl/strona/dodatek-oslonowy.

Tarcza antyinflacyjna: można złożyć wniosek o dodatek osłonowy
Tarcza antyinflacyjna: można złożyć wniosek o dodatek osłonowy · fot. UM Bielsko-Biała


Wypełniony wniosek można przesłać pocztą tradycyjną - najlepiej listem poleconym, złożyć bezpośrednio w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w Dziale Świadczeń Rodzinnych lub przesłać drogą elektroniczną - wtedy wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.