bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 30 grudnia 2021
  • 4 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3737

Pan Piotr nadal walczy z glejakiem. Trwa zbiórka na drogi lek

W październiku, w artykule "Pan Piotr ma glejaka. Pilnie potrzebuje naszej pomocy" informowaliśmy o historii pana Piotra z Bielska-Białej, który walczy z glejakiem IV stopnia. Obecnie na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na drogi lek dla pana Piotra.

Pan Piotr nadal walczy z glejakiem. Trwa zbiórka na drogi lek
Pan Piotr nadal walczy z glejakiem. Trwa zbiórka na drogi lek · fot. siepomaga.pl


25 października pan Piotr przeszedł drugą operację ratującą życie. Guz został usunięty w 80%. Pod koniec listopada bielszczanin miał wizytę kontrolną w poradni onkologicznej, by rozpocząć dalsze leczenie. - Jest także szansa na skorzystanie z innych form leczenia glejaków poza granicami naszego kraju, których koszty są niestety gigantyczne. Dlatego postanowiliśmy poprosić o pomoc... Chcemy wdrożyć również rehabilitację i terapię na poprawę pamięci. Wierzę, że z Waszą pomocą uda nam się wygrać tę trudną walkę. Przeciwnik jest silny, ale się nie poddamy - pisze na stronie zbiórki pani Monika, zona pana Piotra.

- Wciąż zbieramy na lek, którego cena na miesiąc leczenia to 11 tysięcy złotych! Pół roku leczenia to 66 tysięcy... Kwota, której nie mamy i której sami nie zdobędziemy... Do tego kwalifikacja do leku, który dostępny i podawany jest Piotrkowi w Niemczech przez dra Arnholda, to dodatkowy koszt 600 euro. 8 grudnia mąż pojechał do Gliwic na pierwszy cykl chemii, którą najlepiej łączyć właśnie z lekiem, na który zbieramy. Ale ten nie jest refundowany... Nie mamy takich pieniędzy, a tylko od nich zależy życie mojego męża - mówi bielszczanka.

Zbiórka na rzecz pana Piotra dostępna jest tutaj. Jej organizatorem jest fundacja SiePomaga.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.