Najpopularniejsze

• 20 listopada 2021
  • wyświetleń: 4490

Podbeskidzie deklasuje Górnika Polkowice! Wysoka wygrana TSP

W sobotnim meczu w ramach 18. kolejki Fortuna 1. Ligi piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała zdeklasowali na Stadionie Miejskim drużynę Górnika Polkowice 4:0! Dzięki zwycięstwu "Górale" w tabeli mają już 31 punktów.

Podbeskidzie deklasuje Górnika Polkowice! Wysoka wygrana TSP · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała

Mecz z ostatnią drużyną ligi tuż po fenomenalnym występie przeciwko Widzewowi wcale nie musiał być meczem łatwiejszym. Wystarczy przypomnieć pierwsze spotkanie tych drużyn w Polkowicach, zremisowane 1:1.

Mogło zacząć się znakomicie dla gości, bo już na początku meczu Szmyt stanął oko w oko z Polačkiem, ale dobrze zachował się bramkarz Górali, za to w już w ósmej minucie na prowadzenie wyszło Podbeskidzie. Tuż przed polem karnym piłkę przejął Mathieu Scalet, po zablokowanym uderzeniu Goku i precyzyjnym strzałem pokonał Szymańskiego! Świetny początek dla Podbeskidzia, ale nie minęły trzy minuty, a piłka ponownie znalazła się w bramce! Tym razem Gutowski zagrał do Bierońskiego a ten zabawił się z obroną górnika, minął bramkarza, zwiódł obrońcę i pięknym lobem posłał futbolówkę do bramki. Niestety ten gol nie został uznany, bo w tej akcji, kilka zagrań wcześniej, Goku przyjmując piłkę pomógł sobie ręką. Szkoda pięknego trafienia młodego zawodnika i świetnej akcji wychowanków Podbeskidzia.

Na przerwę zawodnicy Podbeskidzia schodzili prowadząc 1:0 i to oni mogli mieć poczucie niedosytu, bo oddali dużo więcej strzałów i zdecydowanie częściej zagrażali bramce przeciwnika. Polkowiczanie za to, powinni dziękować opatrzności, że padła tylko jedna bramka.

Mimo to w szatni trenerzy Górali z pewnością mieli co powiedzieć swoim zawodnikom, bo szybkie prowadzenie i dużo stworzonych sytuacji, mogłoby podziałać na zespół rozluźniająco, a na to przy tylko jednobramkowym prowadzeniu gospodarze nie mogli sobie pozwolić.

Na szczęście drugą połowę Podbeskidzie rozpoczęło również od ofensywy. Najpierw Kamil Biliński kapitalnie rozegrał piłkę z Mathieu Scaletem, ale ten nieczysto uderzył piłkę i bramkarz zdołał ją odbić. W następnej akcji Goku świetnie zagrał do Bilińskiego, ten uderzył wprost w bramkarza, ale pogubili się przy tym obrońcy i wpakowali piłkę do własnej bramki. Na ich szczęście, a niestety dla Górali, arbiter ponownie dopatrzył się zagrania ręką i już drugi raz tego wieczoru nie uznał bramki dla Podbeskidzia. Chwilę później nie było już wątpliwości. Znów Scalet wystąpił w roli głównej, przejął piłkę, minął dwóch obrońców i zdobył swoją drugą bramkę!

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło odetchnąć kibicom, a krótko później, droga do trzech punktów okazała się jeszcze krótsza, bo Mateusz Magdziak zobaczył drugą żółtą kartkę i goście mecz musieli kończyć w osłabieniu. Na efekty kibice Podbeskidzia musieli czekać do 76 minuty - wtedy w polu karnym piłka znalazła Kamila Bilińskiego, a już on wie co w takiej sytuacji zrobić! Potężnym wolejem zdobył swoją trzynastą (!) bramkę w sezonie!

Czwarta bramka to dzieło dwóch zawodników wprowadzonych w drugiej połowie. Dośrodkował Janota, a z bliska i na raty piłkę do bramki wpakował Titas Milašius, dla którego był to debiutancki gol w barwach TSP!

To już drugie tak efektowne zwycięstwo Podbeskidzia z rzędu! W piątek 26 listopada do Bielska-Białej przyjeżdża Odra Opole - zapraszamy na ten mecz!

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Polkowice 4:0 (1:0)

Bramki: 8’, 56’ Scalet, 75’ Biliński, 78’ Milašius

Żółte kartki: Milašius - Magdziak, Żołądź

Czerwona kartka: 58’ Magdziak (za dwie żółte)

Podbeskidzie: Polaček - Bonifacio (68’ Milašius), Wypych, Kowalski-Haberek, Biliński (82’ Polkowski), Bieroński (77’ Frelek), Roman (68’ Merebashvili), Scalet (77’ Janota), Gutowski, Mikołajewski

Górnik Polkowice: Szymański - Magdziak, Szmyt (82’ Krakowski), Żołądź, Radziemski (46’ Karmelita), Szuszkiewicz, Sobków (65’ Pałaszewski), Fryzowicz, Biernat, Wacławczyk (65’ Baranowski), Piątkowski (62’ Kucharczyk)