bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 19 października 2021
  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 2304

19. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko rusza 18 listopada!

Za nami:

Już 18 listopada w Bielsku-Białej rozpocznie się 19. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko! W tym roku festiwal, którego współtwórcą i wieloletnim dyrektorem artystycznym był wybitny trębacz i kompozytor, odbędzie się w dniach 18-20 listopada.

19. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko ruszy 18 listopada!
19. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko rusza 18 listopada! · fot. BCK


Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej zawsze miała na celu prezentować muzykę wyrafinowaną, wyjątkową, Artystów, który mają swój oryginalny język muzyczny. Tak jest i w tym roku. Sześć koncertów, jak sześć szlachetnych kamieni, tworzących razem nową jakość. W tym roku podczas trzech festiwalowych wieczorów na scenie Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej wystąpią wielkie gwiazdy światowego jazzu - Vijay Iyer Trio, Mathias Eick Quintet i Jakob Bro Trio oraz uznani polscy muzycy, m.in. Kasia Pietrzko, Maciej Obara, duet Skalpel, Piotr Damasiewicz, Tomek Dąbrowski i Dominik Wania. Na festiwalu swoje projekty przygotowane specjalnie dla Jazzowej Jesieni zaprezentują Kasia Pietrzko i Maciej Obara. Poniżej harmonogram 19. Jazzowej Jesieni im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej.

18 listopada 2021 (czwartek), 18:00Jakob Bro Trio „Uma Elmo"

Jakob Bro jest uznawany za jeden z najciekawszych głosów gitarowych jazzu. Jednym z ważniejszych momentów jego nowego albumu "Uma Elmo" jest utwór „To Stanko" - wyciszony hołd dla Tomasza Stańko.

Vijay Iyer Trio „Uneasy"

Vijay Iyer to, wg. Pitchfork "jeden z najbardziej interesujących i witalnych młodych pianistów w jazzie dzisiaj. Wiosną tego roku ma miejsce premiera jego najnowszego albumu „Uneasy", nagranego w Trio, z Lindą Oh na kontrabasie i Tyshawn Soreyem na perkusji.

19 listopada 2021 (piątek) 18:00Mathias Eick Quintet

„When we leave" (ECM, Premiera wrzesień 2021)
  • Mathias Eick Trąbka
  • Håkon Aase Skrzypce
  • Andreas Ulvo Fortepian
  • Audun Erlien Bass
  • Torstein Lofthus Perkusja
  • Maciej Obara Sekstet: „Euforila"


Projekt specjalny dla 18. Jazzowej Jesieni

20 listopada 2021 (sobota) 18:00Kasia Pietrzko - Projekt specjalny

Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko, kontynuuje eksplorację nowego pokolenia Polskiego Jazzu. Pianistkę Kasię Pietrzko zaprosiliśmy do stworzenia projektu specjalnego, dającego szansę realizacji jej wieloletniego marzenia: koncertu na duży skład - jazzowe combo i chór.

Skalpel + Jazz Quartet & Piotr Damasiewicz: Music For S

Elektroakustyczne impresje inspirowane muzyką Tomasza Stańko

Bilety: karnet- 300 zł, 18.11 - 140 i 120 zł, 19.11 - 100 i 80 zł, 20.11 - 100 i 80 zł. Zniżki: Bielska Karta Seniora, Weteran+, Bielska Karta Rodzina+.

mp / bielsko.info
źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.