bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 4 października 2021
  • wyświetleń: 1976

[FOTO] Na os. Złote Łany powstała nowa filia Żłobka Miejskiego

1 października została otwarta nowa filia Żłobka Miejskiego w Bielsku-Białej. Placówka mieści się na Osiedlu Złote Łany przy ul. Jutrzenki 24 i dysponuje 40 miejscami dla dzieci w wieku do lat 3. Otwarcie nowej siedziby żłobka jest odpowiedzią władz miasta na oczekiwania i potrzeby mieszkańców Bielska-Białej, którzy chcą skorzystać z tej formy opieki nad dziećmi.

Na os. Złote Łany powstała nowa filia Żłobka Miejskiego - 01.10.2021 · fot. Szymon Gąsowski / Wydział Prasowy UMBB


- To jest kolejne wspólne przedsięwzięcie miasta i spółdzielni Złote Łany. Tutaj był bardzo korzystny zbieg okoliczności, obiekt de facto już był przygotowany, więc głupotą byłoby nie wykorzystać go dla dobra mieszkańców Myślę, że w tym osiedlu, największym w mieście, żłobek, który wzbogaca naszą bazę miejsc żłobkowych o 20 procent, jest bardzo przydatny. Idzie to w parze z tym, że budujemy też nowe przedszkole. Mimo trudnej sytuacji finansowej samorządu postanowiliśmy zrealizować to przedsięwzięcie. Myślę, że jest się z czego cieszyć - mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Prezydent zwrócił uwagę, że wszyscy, nie tylko nasze miasto, borykamy się z problemami jeśli chodzi o przyrost naturalny, więc możliwość oddania dziecka do żłobka ma dla rodziców duże znaczenie.

- Parę lat wcześniej funkcjonował tu żłobek prywatny. Niestety, wymuszone przez pandemię ciągłe zamykanie i otwieranie spowodowało, że placówka musiała zostać zamknięta. Teraz korzystamy z tego, że lokal niejako był już przystosowany, myśmy go do reszty do adaptowali i wyposażyli. Mamy odbiory Straży Pożarnej, Sanepidu, możemy ruszać z trzecią filią. 1 października rano rodzice z dziećmi przyszli poznać to miejsce, dowiedzieć się, komu zostawiają dzieci, poznać różne kwestie organizacyjne - informował dyrektor Żłobka Miejskiego w Bielsku-Białej Jarosław Świć.

Poza nową siedzibą, Żłobek Miejski w Bielsku-Białej działa w dwóch lokalizacjach - przy ul. Brodzińskiego 24 oraz przy ul. Pod Grodziskiem 4 - i posiada już łącznie 243 miejsca dla dzieci. Oddział na Złotych Łanach będzie obejmował swoją pracą 40 dzieci, jego metraż jest spory - to 433 m. Dzieci zostaną podzielone na grupy wiekowe, z uwzględnieniem pandemicznych wymogów sanitarnych.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.