bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 9 czerwca 2021
  • 13 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6083

[FOTO] W Bielsku-Białej zakwitły kolejne łąki kwietne

Maki, chabry, jaskry, rumianki, koniczyny, krwawniki pospolite czy wyki - te i wiele innych kwiatów mieni się różnorodnymi kolorami na łąkach kwietnych w Bielsku-Białej. Rozkwitłe właśnie łąki cieszą oko po obu stronach ul. Partyzantów - na wysokości Centrum Handlowego Gemini i na skrzyżowaniu ulic Żywieckiej i Teofila Aleksandra Lenartowicza.

W Bielsku-Białej zakwitły kolejne łąki kwietne - 08.06.2021 · fot. fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


- Łąki kwietne to efekt ubiegłorocznych starań Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, który za cel postawił sobie założenie kilku takich w mieście. Poza podanymi lokalizacjami, łąki kwietne zostały też wysiane przy ul. Edwarda Dembowskiego - przy placu zabaw - i na końcu ul. Karpackiej przy pętli autobusowej. Ale ze względu na to, że miejsca te są głównie zacienione, na kwitnienie trzeba jeszcze zaczekać - podkreśla Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Łąkie kwietne w Bielsku-Białej składają się z naturalnie występujących kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. To przyjazna środowisku alternatywa dla uciążliwych i kosztownych trawników - nie trzeba ich regularnie kosić, podlewać ani nawozić. Są łatwe w utrzymaniu i mało wymagające, dlatego oszczędzają czas i zasoby. Łąki kwietne są też naturalnym domem dla wielu pożytecznych owadów, a szczególnie pszczół i zapylaczy.

- Na przełomie lipca i sierpnia łąki będą musiały zostać skoszone. To sprawi, że w przyszłym roku znów będą wyglądały estetycznie - informuje bielski magistrat.

Pierwsza łąka kwietna w Bielsku-Białej powstała dzięki głosom mieszkańców, był to jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019. Znajduje się u zbiegu ulic Karpackiej i Żywieckie Przedmieście. Obecnie kwitną tam margaretki.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.