bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 20116

Nadal niebezpiecznie w Cygańskim Lesie. Będą wizyty strażników miejskich

W Cygańskim Lesie nadal może być niebezpiecznie. Chodzi o utworzone tam trasy rowerowe. Władze miasta zapowiadają tam wizyty strażników miejskich. Po pierwszych ciepłych weekendach pojawiły się skargi dotyczące ruchu rowerowego na ścieżkach spacerowych.

Cygański Las, park, szlaki
Cygański Las · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


- Bliskość górskich tras rowerowych oraz coraz częstsze korzystanie z szybkich rowerów elektrycznych powoduje zagrożenie dla pieszego ruchu turystycznego w tym rejonie. Dotychczasowe działania, związane z zakazem poruszania się rowerami wzdłuż tras spacerowych, nie przynoszą spodziewanych efektów - podkreśliła grupa bielskich radnych, która interweniowała w tej sprawie.

I zaznaczyła, że "jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie skierowanie do Cygańskiego Lasu w dni wolne od pracy dodatkowych patroli straży miejskiej".

Według zastępcy prezydenta Bielska-Białej Adama Ruśniaka, zamontowane w ubiegłym roku tablice kierunkujące ruch rowerowy na trasę "Cyganka" oraz ul. Pocztową "znacząco ograniczyły ruch rowerzystów na głównym trakcie spacerowym w Cygańskim Lesie, przez co istotnie poprawiło się bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu".

- Dodatkowo, firma obsługująca Centrum Ścieżek Enduro Trails Bielsko-Biała również zobligowana została do cyklicznego zamieszczania wiadomości na swoich kanałach informacyjnych o konieczności zachowywania przez rowerzystów zasad bezpieczeństwa. Jednocześnie informuję, że od czasu wprowadzenia ograniczeń w ruchu rowerowym na głównym trakcie spacerowym, do Urzędu Miejskiego oraz do Centrum Ścieżek nie wpłynęły żadne sygnały czy skargi w sprawie występującego w tym terenie zagrożenia wynikającego z obecności rowerzystów - poinformował.

Wiceprezydent dodał także, że Wydział Gospodarki Miejskiej wystąpił do straży miejskiej w Bielsku-Białej o zwiększenie ilości patroli straży w Cygańskim Lesie, głównie w dni wolne od pracy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.