bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 28 maja 2021
  • wyświetleń: 5236

Policjanci CBŚP z Bielska-Białej zlikwidowali wytwórnię narkotyków

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Bielska Białej wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz z policjantami Laboratorium Kryminalistyki KWP w Krakowie zlikwidowali domową wytwórnię narkotyków w Suchej Beskidzkiej. Zatrzymano 4 osoby, w tym mieszkańców stolicy Podbeskidzia.

cbśp
Policjanci CBŚP z Bielska-Białej zlikwidowali wytwórnię narkotyków · fot. CPŚP


Oficerowie z Centralnego Biura Śledczego Policji z Bielska-Białej ustalili, że w powiecie suskim może mieć miejsce nielegalne wytwarzanie substancji psychoaktywnych w postaci amfetaminy. 24 maja podczas przeszukania wytypowanej posesji w Suchej Beskidzkiej funkcjonariusze z CBŚP, z Laboratorium kryminalistycznego KWP w Krakowie i z miejscowej komendy powiatowej zabezpieczyli szereg substancji chemicznych, komponentów do wytwarzania substancji psychoaktywnych oraz już gotowe narkotyki tj. ponad 170g amfetaminy i około 1300g substancji psychotropowej w postaci MDMA/Ecstasy.

Podczas akcji zatrzymano 4 osoby w wieku od 19 do 31 lat. Są mieszkańcami Bielska-Białej, Suchej Beskidzkiej i gminy Maków Podhalański. Na chwilę obecną przedstawiono im zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i MDMA/Ecstasy. Nie wykluczone są dalsze zarzuty po uzyskaniu wyników badań z laboratorium kryminalistyki w zakresie stwierdzenia linii wytwarzania substancji psychotropowych.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej, która powierzyła dalsze prowadzenie czynności policjantom z KPP w Suchej Beskidzkiej.

mp / bielsko.info
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.