bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 31 maja 2021
  • wyświetleń: 5993

Znamy szczegóły budowy tężni solankowej na Bulwarach Straceńskich

Jeszcze nie ma wizualizacji, ale już poznaliśmy pierwsze szczegóły plany budowy w Bielsku-Białej tężni solankowej. Ma się ona wpisać w wypoczynkowy charakter Bulwarów Straceńskich.

tężnia
Znamy szczegóły budowy tężni solankowej na Bulwarach Straceńskich · fot. Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com


Na prośbę radnego Rafała Ryplewicza władze Bielska-Białej przekazały szczegóły dotyczące budowy tężni solankowej na Bulwarach Straceńskich. Jak się dowiedzieliśmy, miasto zamierza opracować dokumentację projektowo-kosztorysową dla tej inwestycji.

- Dokumentacja zostanie zlecona w bieżącym roku w procedurze przetargowej, natomiast realizacja przedsięwzięcia uzależniona jest od dostępnych środków finansowych na ten cel. Inwestycję tę planujemy zlokalizować na działkach przy ul. Jeździeckiej, dla których wcześniej została wydana decyzja o lokalizacji inwestycji celu publicznego - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, nie przewiduje się budowy dodatkowych miejsc parkingowych, ponieważ w pobliżu powyższych działek znajdują się dwa parkingi z miejscami dla osób niepełnosprawnych (jeden znajduje się przy cukierni, natomiast drugi przy sklepie spożywczym).

- Na tym etapie przygotowania inwestycji trudno jest określić ostateczny wygląd i funkcje szczegółowe tężni, ponieważ to projektant na etapie opracowania koncepcji będzie miał za zadanie zaprojektować inwestycję i przedstawić kilka różnorodnych rozwiązań, nie wykluczone, że będziemy wymagali również wizualizacji. W chwili obecnej nie jesteśmy również w stanie określić jak dokładnie tężnia i otoczenie wokół niej będą wyglądać- podkreślił wiceprezydent.

I zaznaczył, że celem inwestycji będzie nie tylko budowa tężni solankowej ale również zagospodarowanie terenu bezpośrednio przyległego. Planuje się budowę placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią dostosowanego do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Ponadto przewiduje się wyposażenie terenu w małą architekturę (ławki, kosze na śmieci) pasującą do pozostałego zagospodarowania Bulwarów.

- Nie zakłada się montażu stolików do gry w szachy oraz do podobnych gier „stołowych", ponieważ są one zlokalizowane w innej części Bulwarów. Jeśli chodzi o kolorowe podświetlenie i emblemat w formie loga miasta, uważam, że jest to ciekawa propozycja warta uwagi na późniejszym etapie. Szczegółowe rozwiązania dotyczące urządzenia terenu obok tężni i ewentualnej łąki kwietnej będą analizowane podczas prac projektowych. Zapewne konieczne będą uzupełnienia nasadzeń w formie krzewów, podkrzewów oraz bylin - opisał Kucia.

Za utrzymanie obiektu odpowiadać będzie Wydział Gospodarki Miejskiej, który dba o cały teren Bulwarów Straceńskich.

- Jeżeli chodzi o monitorowanie obiektu, budowa takich instalacji zależeć będzie od możliwości technicznych oraz finansowych, a szczegółowe informacje na ten temat będziemy znali na etapie projektu - dodał zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.