bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 31 maja 2021
  • 6 czerwca 2021
  • wyświetleń: 12402

"Zielony zakątek" zdewastowany. Będzie monitoring

Po raz kolejny - najprawdopodobniej będący pod wpływem alkoholu - wandale dali o sobie znać. "Zielony zakątek" na Osiedlu Beskidzkim nie tylko zmienili w miejsce popijaw, ale i dopuścili się dewastacji. Mieszkańcy ponownie zaapelowali o montaż kamer w tym miejscu miasta.

Zielony zakątek
"Zielony zakątek" zdewastowany. Będzie monitoring · fot. archiwum Romana Matyja


- W związku informacjami od mieszkańców naszego miasta udałem się do "Zielonego Zakątka" na Osiedlu Beskidzkim w Bielsku -Białej. W parku będącym zakątkiem zieleni, będącym miejscem relaksu dla okolicznych mieszkańców oraz zabawy dzieci zastałem bardzo zaśmiecony teren - opisuje w swej interpelacji radny Roman Matyja. Jak dodał, znajdowało się tam pełno butelek i śmieci.

- Dodatkowo furtka do parku została wyłamana z zawisów i porzucona przy wejściu. Doskonale zdaję sobie sprawę, że piękne, zielone zakątki Bielska-Białej, służące naszym mieszkańcom do odpoczynku, są wspólną troską pana prezydenta. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o zlecenie służbom miejskim naprawy zniszczonej furtki oraz wykonania w parku prac porządkowych. W tej sprawie już kiedyś pisałem, ale ponawiam swoją prośbę o zamontowanie w parku kamer monitoringu. Jestem przekonany, że to jedyny sposób na uniknięcie aktów wandalizmu i uporczywego śmiecenia - napisał przedstawiciel mieszkańców.

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak poinformował, że wspomniany teren rekreacyjny przy ul. Sterniczej został po raz kolejny uporządkowany.

- "Zielony Zakątek" na Osiedlu Beskidzkim jest niestety miejscem spotkań osób spożywających alkohol, z tego względu teren ten często jest mocno zaśmiecony i zdewastowany. W ubiegłym roku podjęto decyzję o wykonaniu monitoringu na terenie "Zielonego Zakątka". Inwestycja została rozpoczęta - posadowiono maszty do montażu kamer, które zgodnie z informacją uzyskaną ze straży miejskiej w Bielsku-Białej zostaną zamontowane do końca lipca bieżącego roku - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.