bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 22 maja 2021
  • wyświetleń: 17990

Dwa bielskie sklepy Tesco zmieniają szyldy na Netto

Trwa rebranding dawnych sklepów Tesco w supermarkety Netto. Ma to związek z przejęciem placówek brytyjskiej sieci przez duńską korporację. Wśród sklepów, które obecnie przechodzą zmianę szyldu, są dwa sklepy Tesco znajdujące się w Bielsku-Białej.

Dwa bielskie sklepy Tesco zmieniają szyldy na Netto
Dwa bielskie sklepy Tesco zmieniają szyldy na Netto · fot. Netto Polska


Przypomnijmy, jak pisaliśmy 27 czerwca zeszłego roku, Salling Group, spółka macierzysta Netto Polska, porozumiała się z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności spółki - w tym jej sklepów i magazynów. Transakcja obejmuje przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

W związku z przejęciem Tesco Polska przez Sailing Group trwa rebranding dawnych sklepów brytyjskiej marki w markety duńskiej korporacji. Wśród nich są dwa bielskie sklepy dawnego Tesco, które znajdują się przy ulicach Stawowej 3 (zamknięty od 22 kwietnia) oraz Babiogórskiej 26 (zamknięty od 29 kwietnia). Wymienione placówki handlowe, już z nowymi szyldami Netto, zostaną otwarte, według planów Sailing Group, odpowiednio 24 czerwca oraz 17 czerwca.

Nadal oficjalnie nie ogłoszono, co powstanie w hali po hipermarkecie sieci Tesci Extra przy ulicy Warszawskiej - transakcja przejęcia Tesco Polska przez Sailing Group nie obejmowała największych sklepów brytyjskiej sieci w całej Polsce. Hipermarket Tesco przy Warszawskiej zakończył swoją działalność z końcem października 2020 roku.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.