bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 17 maja 2021
  • 18 maja 2021
  • wyświetleń: 7772

[WIDEO] 9 interwencji strażaków i stan ostrzegawczy w Białej

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odnotowała od poniedziałku do wtorkowego popołudnia 9 interwencji w związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły w naszym regionie. Rzeka Biała, płynąca przez stolicę Podbeskidzia, osiągała stan ostrzegawczy.

Loading...


KM PSP w Bielsku-Białej odnotowała od poniedziałku do wtorkowego poranka 9 zdarzeń związanych z intensywnymi opadami deszczu. Cztery z nich miały miejsce na terenie stolicy Podbeskidzia i dotoczyły głównie udrażniania przepustów drogowych. Przy ulicy Mieszka I strażacy wypompowywali wodę z zalanej piwnicy budynku jednorodzinnego. Pozostałe interwencje strażaków miały miejsce w Czechowicach-Dziedzicach, Ligocie, Hecznarowicach oraz Szczyrku.Jak podaje IMGW, we wtorek około godziny 8.00 rzeka Biała przepływająca przez stolicę Podbeskidzia osiągnęła stan ostrzegawczy. O 10.00 na Białej notowano trend malejący. Najgorsza sytuacja w naszym regionie panowała w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie stan ostrzegawczy przekraczały rzeki Biała, Iłownica oraz Wapienica. Bliska osiągnięcia stanu alarmowego była Wisła na granicy Czechowic-Dziedzic i Goczałkowic-Zdroju. Więcej na portalu czecho.pl.

Przekroczony stan ostrzegawczy w rzece Wapienica w Czechowicach - 18.05.2021
Przekroczony stan ostrzegawczy w rzece Wapienica w Czechowicach - 18.05.2021 · fot. czecho.pl

mp / bielsko.info
źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.